Pogoda zepsuła Lotny Festiwal Piwa w Katowicach. Strażacy łącznie interweniowali 23 razy

i

Autor: Paweł Szałankiewicz Pogoda zepsuła Lotny Festiwal Piwa w Katowicach. Strażacy łącznie interweniowali 23 razy

Wydarzenia

Pogoda zepsuła Lotny Festiwal Piwa w Katowicach. Strażacy łącznie interweniowali 23 razy

W niedzielę IMGW wydało ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne dla województwa śląskiego. Przewidywania specjalistów od pogody nie w pełni się potwierdziły, ale w kilku miejscach pogoda trochę napsuła krwi, a w przypadku jednej z imprez w Katowicach - zakończyła ją.

Wiatr przerwał imprezę w Katowicach. Amatorzy piwa niepocieszeni

W niedzielę, 26 maja IMGW wydało m.in. ostrzeżenie I stopnia dotyczące burz a także bardzo silnych wiatrów, którego prędkość miała sięgać nawet do 70 km/h. I faktycznie, w wielu miejscach w województwie śląskim mocno popadało, a wiatr był rzeczywiście odczuwalny. Pogoda niestety zepsuła jedną z imprez, która przez cały weekend odbywała się w Katowicach. Chodzi o Lotny Festiwal Piwa, który odbywał się na Placu Słowika i Antalla, czyli na placu przed katowickim Spodkiem. Impreza rozpoczęła się w piątek, 24 maja i miała zakończyć właśnie w niedzielę, przy czym tego dnia stoiska rzemieślniczych browarów miały być otwarte do godz. 20. Tak się jednak nie stało. 

Z powodu zagrożenia bezpieczeństwa związanego z silnymi wiatrami, festiwal musi zostać przedwcześnie zakończony. Z przykrością informujemy, że musimy zamknąć festiwal - poinformowali we wpisie na Facebooku opublikowanym o 15:37‬ organizatorzy Lotnego Festiwalu Piwa.

Powodem był wiatr, który przewrócił kilka namiotów stelażowych. Cztery osoby doznały lekkich obrażeń ciała, natomiast dwie inne trafiły do szpitala. - Latające namioty i betony rozbijające się o ziemię , powywracane ławy i ranni ludzie nie sprzyjało dalszemu imprezowaniu - napisała jedna z uczestniczek imprezy. 

Strażacy w niedzielę interweniowali nie tylko w Katowicach. W miejscowości Pawłów w powiecie raciborskim w związku z intensywnymi opadami deszczu zalany został odcinek DW417. Droga była nieprzejezdna na odcinku 800 m w kierunku Opola. Ruch przywrócono o godz. 20:23. 

Łącznie w niedzielę 26 maja straż pożarna podjęła z powodu pogody 23 interwencje.