Będzin. 52-latek podłożył ładunek, który wybuchł pod drzwi 68-letniej kobiety

i

Autor: policja.gov.pl

Kryminalne

Podłożył pod drzwi 68-letniej kobiety ładunek, który wybuchł. Mieszkaniec Będzina zatrzymany

2024-05-22 15:31

Będzińscy policjanci zatrzymali 52-letniego mężczyznę, podejrzanego o podłożenie ładunku hukowego pod drzwiami 68-letniej kobiety w jednym z bloków. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna był z kobietą w konflikcie.

Wybuch pod drzwiami mieszkania. Zatrzymany 52-letni mężczyzna

Do zdarzenia doszło w jednym z bloków w centrum Będzina. Pod drzwi 68-letniej kobiety podłożony został ładunek hukowy, który wybuchł.

Jak podaje policja, kobieta wychodząc z mieszkania, usłyszała głośny huk. Na miejsce szybko dotarli policjanci oraz straż pożarna. Dodatkowo skierowano policjantów Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko–Pirotechnicznego. 

Okazało się, że do drzwi kobiety przytwierdzony był, wykonany w warunkach domowych elektryczny wyzwalacz połączony z petardą. Po otwarciu drzwi ładunek uległ wybuchowi. Na szczęście kobiecie nic się nie stało" - komunikuje policja. 

W sprawie zatrzymany został 52-letni mężczyzna, będący w konflikcie z kobietą. Przyznał się do winy.

Prokuratur Rejonowy w Będzinie objął mężczyznę policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Za narażenie kobiety na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia grozi mu do trzech lat więzienia.