Patryk Chojnowski w finale singla tenis stołowy

Autor: Gaël Marziou/Wikipedia

Paralimpiada

Patryk Chojnowski w finale singla w tenisie stołowym. Nie miał sobie równych

2024-09-03 19:15

Patryk Chojnowski w półfinale turnieju igrzysk paralimpijskich w tenisie stołowym w kat. MS10 pokonał 3:1 Francuza Mateo Boheasa. To już drugi medal Polaka w Paryżu. Poprzednio wywalczył tytuł mistrzowski w deblu w parze z Piotrem Grudniem.

Paralimpiada. Polska z szansą na złoto w tenisie stołowym

We wtorek, 3 września został rozegrany pojedynek Patryka Chojnowskiego z Mateo Boheasem, który był zarazem formą rewanżu dla Francuza za finał poprzedniej paralimpiady. Podczas paraolimpiady w Tokio Polak wygrał 3:0. Tym razem Chojnowski pokonał Francuza 3:1 -11:8, 11:4, 9:11 i 11:9.

34-latek w finale paratenisa stołowego na igrzyskach paralimpijskich zmierzy się z  Chińczykiem Hao Lian, który wygrał z reprezentantem Czarnogóry – Filipem Radoviciem.

Przypomnijmy, że Chojnowski w dorobku ma m.in. złoty medal w singlu zdobyty w igrzyskach paraolimpijskich w Londynie, zaś po srebro sięgnął w Rio de Janeiro.

Ile medali zdobyli Polacy na Igrzyskach Paralimpijskich 2024?

Co najmniej srebrny medal zapewniła sobie w Paryżu tenisistka stołowa Natalia Partyka, pokonując w półfinale klasy WS10 Tajwankę Shiau Wen Tian 3:2 (11:6, 11:5, 8:11, 12:14, 11:8). Finał zostanie rozegrany w środę.

Miejsce na podium zagwarantował sobie także kolejny przedstawiciel tej dyscypliny sportu Rafał Czuper (MS2) po zwycięstwie w ćwierćfinale nad Włochem Federico Crosarą 3:1 (11:6, 12:14, 11:3, 11:4).

Dwa złote zdobył pływak Kamil Otowski na 50 i 100 m st. grzbietowym (S1). Na najwyższym stopniu podium stanęli także tenisiści stołowi Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień w deblu (MD18). Srebrny wywalczyła Lucyna Kornobys w pchnięciu kulą (F34), a brązowe strzelec Marek Dobrowolski, Lech Stoltman w pchnięciu kulą (F55), tenisiści stołowi Karolina Pęk i Piotr Grudzień w mikście XD17 oraz w deblu Pęk i Natalia Partyka (WD20)

Polacy do tej pory wywalczyli w Paryżu osiem medali: trzy złote, srebrny i cztery brązowe.