Maciej Lepiato trzeci w skoku wzwyż. To jego czwarty z rzędu medal na igrzyskach

Autor: fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paralimpijski

Paraolimpiada 2024. Maciej Lepiato zdobył brąz w skoku wzwyż

Maciej Lepiato został brązowym medalistą paraolimpijskim w skoku wzwyż w klasie T64. To czwarte z rzędu igrzyska z medalem dla polskiego sportowca.

Maciej Lepiato zdobył brąz w Paryżu

W piątek 6 września na Stade de France odbył się konkurs skoku wzwyż. Chorąży polskiej reprezentacji podczas tegorocznych igrzysk paraolimpijskich w Paryżu walczył o swój czwarty medal z rzędu. W Londynie i Rio de Janeiro zdobył złoto, a z Tokio przywiózł brąz.

W Paryżu Lepiato skończył 2,03 m w drugiej próbie, a później miał trzy zrzutki na wysokości 2,06 m. Polak i Temurbek Giyazov z Uzbekistanu uplasowali się ex aequo na trzecim miejscu. Złoto zdobył reprezentant Indii Praveen Kumar (2,08 m), a srebro przypadło Derekowi Loccidentowi z USA (2,06 m).

Medalistom pogratulował prezydent Andrzej Duda.

Świetne wiadomości z Paryża! Grad medali dla Polski na Igrzyskach Paralimpijskich: Jeszcze wczoraj kolejne złoto w tenisie stołowym zdobył Rafał Czuper, a brązowy medal wywalczyła Dorota Bucław. Dziś złoty medal w biegu na 1500 m zdobyła Barbara Bieganowska-Zając, a po brązowy krążek w skoku wzwyż sięgnął Maciej Lepiato. Także brązowy medal uzyskał Rafał Wilk w wyścigu że startu wspólnego. Brawo! Gratulujemy i dziękujemy! - przekazał prezydent Duda w mediach społecznościowych.

Obecnie łączny dorobek polskiej reprezentacji podczas igrzysk paraolimpijskich w Paryżu to 19 medali - 6 złotych, 5 srebrnych i 8 brązowych. Olimpiada potrwa do niedzieli. (PAP)