Agnieszka Rupniewska

i

Autor: Agnieszka Rupniewska

Zabrze

Oświadczenie majątkowe Agnieszki Rupniewskiej. Jej bogactwo szokuje mieszkańców Zabrza

W tegorocznych wyborach samorządowych Agnieszka Rupniewska pokonała Małgorzatę Mańkę-Szulik w walce o najważniejszy fotel w Zabrzu. Poznaliśmy już treść oświadczenia majątkowego nowej pani prezydent. Ile pieniędzy ma Agnieszka Rupniewska na koncie, jakie posiada nieruchomości i czym jeszcze dysponuje? Sprawdźcie w naszym artykule.

Agnieszka Rupniewska od 7 maja 2024 roku sprawuje funkcję prezydenta Zabrza. W drugiej turze wyborów samorządowych pokonała Małgorzatę Mańkę-Szulik, która rządziła miastem nieprzerwanie od 2006 roku. Ile zarabia nowa prezydent Zabrza? Sprawdziliśmy oświadczenie majątkowe Agnieszki Rupniewskiej.

Oświadczenie majątkowe Agnieszki Rupniewskiej za 2023 rok

W rubryce "zasoby pieniężne" Agnieszka Rupniewska wpisała 138 680,00 zł i 3 485 euro. Zaznaczyła też, że posiada papiery wartościowe na kwotę 4 623,06 euro.

Jeśli chodzi o nieruchomości, Agnieszka Rupniewska nie wykazała żadnych na oświadczeniu majątkowym. Również w rubryce dotyczącej posiadania udziałów i akcji w spółkach handlowych nowa prezydent napisała: "Nie dotyczy".

Z oświadczenia majątkowego dowiemy się, że Agnieszka Rupniewska jest członkiem zarządu w spółce ENERGOMASTER i członkiem rady nadzorczej w spółce Hossa. Z tego tytułu Agnieszka Rupniewska zarobiła łącznie 502 428,24 zł.

Z tytułu diety radnej Agnieszka Rupniewska zarobiła 33 497,22 zł. Z tytułu zatrudnienia zarobiła 9290,00 zł, a z tytułu umów cywilnoprawnych zarobiła 131 840,66 zł.

Łącznie Agnieszka Rupniewska w 2023 roku zarobiła 677 056,12 zł. 

W rubryce dotyczącej mienia ruchomego o wartości powyżej 10 tys. zł, nowa prezydent Zabrza nie wpisała nic. Agnieszka Rupniewska nie posiada również żadnych zobowiązań o wartości powyżej 10 tys. zł (kredytów, pożyczek itd.). 

KRYZYS NA GRANICY. Cimoszewicz: Jestem ROZCZAROWANY postawą RZĄDU. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ