Opuszczony hotel w czeskich górach. Ludzie z Katowic jeździli tu na wczasy. Teraz to ruina [ZDJĘCIA]

2019-12-24 11:29

Zaledwie 10 kilometrów od polskiej granicy, w czeskich górach, stoi opuszczony hotel. Niegdyś turystyczna perełka, gdzie zatrzymywali się miłośnicy narciarstwa z całej Europy. Teraz to ruina. Odwiedzili ją polscy eksploratorzy. Zobaczcie zdjęcia.

Opuszczony hotel w czeskich górach. Kiedyś perełka. Teraz ruina

W czeskich górach, niedaleko polskiej granicy stoi opuszczony Hotel Aurum. Miejsce niegdyś bardzo popularne wśród turystów z całej Europy, w tym z Polski. Wszystko dzięki wspaniałemu położeniu, gwarantującemu znakomity widok na pobliskie miasteczko Zlate Hary, Dodatkowym atutem hotelu była bliskość ośrodków narciarskich. Mimo to obiekt nie przetrwał i teraz popada w ruinę.

Hotel został wybudowany w 1996 roku. Z zewnątrz prezentuje się dzisiaj jeszcze całkiem przyzwoicie, ale niestety jego wnętrza już tak nie wyglądają. Wszystko dlatego, ze od kilku lat stoi i niszczeje. Mimo to jego wnętrza są wciąż bardzo interesujące, co udowodnili polscy eksploratorzy, który odwiedzili ten obiekt i porobili fantastyczne zdjęcia. Zobaczcie.

Hotel Aurum w latach swojej świetności słynął z tego, że był dobrym punktem wypadowym dla narciarstwa biegowego i zjazdowego. Wszystko dlatego, że znajduje się blisko najpiękniejszych tras narciarskich na północnych Morawach.

Aurum został zaprojektowany jako nowoczesny ośrodek noclegowy, na miejscu restauracja serwująca dania kuchni czeskiej i polskiej oraz specjalności z całego świata. Odwiedzali go turyści z całej Europy. Jest położony w odległości zaledwie 10 kilometrów od polskiej granicy. A i turyści z Katowic nie mieli daleko, bowiem to tylko nieco ponad 150 kilometrów podróży samochodem.

Materiał powstał dzięki uprzejmości Forgotten Polska Urbex