Bon turystyczny 500+ na wakcje

i

Autor: Zdjęcie autorstwa VisionPic .net z Pexels

Od jutra można aktywować bon turystyczny o wartości 500 zł. Jak to zrobić?

2020-07-31 8:16

W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia będzie można aktywować Polski Bon Turystyczny. Jak aktywować bon turystyczny? Czy trzeba składać wniosek o przyznanie bonu na wakacje? Sprawdź na ESKA Śląskie!

Od północy, z 31 lipca na 1 sierpnia, rodzice będą mogli otrzymać bon po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, podając swój aktualny e-mail oraz numer telefonu komórkowego.

Bon w postaci elektronicznego dokumentu będzie można aktywować w dowolnym momencie np. na kilka dni przed planowanym wyjazdem turystycznym.

Polski Bon Turystyczny: Kto otrzyma?

Bon turystyczny to wsparcie dla polskich rodzin oraz polskiej branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19. Świadczenie w formie bonu będzie przysługiwać osobom pobierającym świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu Rodzina 500+.

Bon turystyczny wynosi 500 zł na każde dziecko oraz dodatkowo 500 zł na dziecko niepełnosprawne

Bon turystyczny: Jak złożyć wniosek?

Trzeba jednak zalogować się na platformie PUE ZUS i aktywować bon, którego numer będzie wysłany telefonicznie lub drogą mailową:

Bon turystyczny będzie dostępny wyłącznie w postaci elektronicznej. Aby z niego skorzystać, osoba uprawniona będzie musiała założyć profil na PUE ZUS, zalogować się i aktywować bon.

ZUS przekaże bon za pomocą SMS na wskazany numer telefonu lub drogą e-mailową. Również płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne będą dokonywane za pomocą PUE.

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra