Tramwaj Metropolitalny GZM

i

Autor: Transport GZM / Facebook

Nowe fakty na temat „kradzieży” tramwaju z zajezdni w Katowicach. 25-latek miał poważne problemy

2022-11-06 16:43

Pod koniec października 2022 r. z zajezdni w Katowicach wyjechał tramwaj nieistniejącej linii 33. Po dojechaniu do Chorzowa okazało się, że prowadziła go osoba nie posiadająca uprawnień. Teraz na jaw wyszły problemy z uzależnieniem 25-letniego samozwańczego motorniczego.

Z zajezdni w Katowicach-Zawodzie około 15 minut po północy, w sobotę 29 października, wyjechał tramwaj nieistniejącej linii nr 33. Kierujący miał powoli jechać do Chorzowa. Jak się okazało, przy okazji zabierał pasażerów. „Motorniczy” został zatrzymany po wcześniejszym wyłączeniu zasilania trakcji w Chorzowie. 25-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzuty.

Teraz wiemy, że 25-letni samozwańczy motorniczy został skierowany na oddział psychiatryczny na trzymiesięczne badania, gdzie odbywa karę trzymiesięcznego aresztu. Śledczy znali już 25-latka ze wcześniejszych postępowań.

Nowe fakty dotyczące kradzieży

Założyciel zbiórki na pomoc prawną dla 25-latka poinformował niedawno o nowych faktach. Jak się okazuje samozwańczy motorniczy ma na imię Adam i jest uzależniony od dopalaczy.

Kiedy rozmawiałem pierwszy raz z mamą „motorniczego” ona ”powiedziała mój syn Adam aniołem nie jest ale to dobry synek, od kilku lat walczę o jego życie z dopalaczami tylko w tej walce jestem sama” – pisze założyciel zbiórki.

Dodatkowo organizator zbiórki zwrócił uwagę, że być może gdyby 25-latek otrzymał pomoc wcześniej, do „porwania” tramwaju wcale by nie doszło.

 Czy faktycznie ten system walki z dopalaczami działa tak idealnie, to dlaczego od pięciu lat powiększa się kartoteka karna „motorniczego” a nikt nie podjął się tematu walki z dopalaczami . Może gdyby ktoś wcześniej usłyszał te matczyne prośby to Pan Adam nie został by słynnym „motorniczym”.  Wiele osób krytykuje Sąd i Prokuraturę za trzy miesięczny areszt i skierowanie Pana Adama na szpitalny oddział psychiatryczny, ta krytyka jest niesłuszna jak mówi mama „motorniczego” i dziękuje Bogu, że ten słynny kurs tramwajem 33 zakończył się tak szczęśliwie. Tutaj potrzebne jest leczenie i terapia aby ratować tego chłopaka ze szponów DOPALACZY – dodaje założyciel zbiórki.

Jak rozpoznać pierwsze objawy uzależnienia i pomóc młodej osobie wyrwać się z nałogu?

Włącz podcast i posłuchaj. Te porady mogą uratować czyjeś życie!

Listen to "Uzależnienia młodzieży. Jak wyczytać objawy i jak pomóc swojemu dziecku?" on Spreaker.