Sarenka w Jaworznie

i

Autor: "Spotkanie w Deszczu" z Sarną (printscreen z YouTube)

Jaworzno

Niezwykłe spotkanie przy jaworznickiej velostradzie. Rowerzysta natknął się na sarenkę VIDEO

W Jaworznie nikogo już nie dziwi widok dzików, przechadzających się po osiedlach w poszukiwaniu pożywienia. Ale spotkanie z sarną nie jest już tak typowe, a z pewnością nie tak bliskie. Pewien rowerzysta miał to szczęście, że ujrzał sarenkę tuż przy velostradzie. Stojąc 2 metry od niego, skubała sobie spokojnie trawę, w ogóle nie przejęta tym, że ma widownię.

Niezwykłe spotkanie przy velostradzie w Jaworznie

Użytkownik "mchtv" opublikował w serwisie YouTube film z niezwykłego spotkania, którego doświadczył w środę 26 lipca w Jaworznie. Mężczyzna wybrał się na przejażdżkę rowerową po velostradzie. Nagle, tuż przed osiedlem Stałym, jego oczom ukazała się sarenka. Stała sobie spokojnie na poboczu i skubała trawę. Zachowywała się, jakby w ogóle nie była przejęta obecnością człowieka.

Wręcz przeciwnie rowerzysta, który był wniebowzięty widokiem sarenki. Przez kilka minut przyglądał się zwierzęciu z zachwytem, a swoje doświadczenie opisał następująco:

"Nieustanny szum kropli deszczu na liściach drzew dodaje atmosferze tajemniczości, podczas gdy jeden rowerzysta oblekany w nieprzemakalną kurtkę zdeterminowanie pokonuje kolejne kilometry. Nagle, zza rogu drogi, pojawia się piękna sarna, jej ciemne oczy pełne zdziwienia i ciekawości. Sarna, jakby wiedziała, że ma widownię, powoli przekracza Velostradę, a jej sierść robi się coraz bardziej wilgotna od deszczu".

Poniżej publikujemy nagranie niezwykłego spotkania rowerzysty ze spokojną sarenką.

Rowerzysta spotkał sarnę przy velostradzie w Jaworznie:

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/