Nie trzymali się prawego pasa. Ponad 50 mandatów w dwa dni dla kierowców z woj.śląskiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-01-13 13:08

W ubiegłym tygodniu policjanci ze Śląska prowadzili działania na drogach naszego województwa w ramach akcji „Trzymaj się prawego pasa”. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy przestrzegają przepisów i na tamują ruchu, jadąc lewym pasem, pomimo tego, że prawy pas ruchu jest wolny. Okazuje się, że kierowcy niechętnie stosują zasadę prawego skrajnego pasa. Podczas akcji policja odnotowała 79 naruszeń przepisów o ruchu prawostronnym.

Policyjna akcja "trzymaj się prawego pasa". Posypały się mandaty

W zeszłym tygodniu, w czwartek i piątek śląska drogówka prowadziła działania „Trzymaj się prawego pasa”. Akcja była prowadzona głównie na drogach Zabrza, Gliwic i Katowic oraz na autostradzie A4 i Drogowej Trasie Średnicowej. Policjanci egzekwowali przestrzeganie obowiązku zajmowania prawego pasa na jezdniach o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku.

- Niestety kierujący często nie zajmują prawego pasa ruchu pomimo faktu, że jest on wolny. Celem tego typu działań jest poprawa płynności ruchu i promowanie jazdy zgodnie z przepisami tj. blisko prawej krawędzi jezdni - tłumaczą policjanci.

Ponieważ kierowcy niechętnie korzystali z prawego pasa ruchu, policjanci nie wahali się przed wlepianiem mandatów. W sumie w ciągu dwóch dni akcji drogówka odnotowała 79 naruszeń przepisów prawa o ruchu drogowym, z czego aż 25 dotyczyło kierujących, którzy zapomnieli o obowiązku prawostronnego ruchu pojazdów i poruszali się lewym pasem jezdni pomimo tego, że prawy pas ruchu był wolny. Bilans? 51 mandatów i 29 pouczeń.

Zobaczcie film z policyjnej akcji "Trzymaj się prawego pasa"

Jak dobrze znasz Katowice Airport?

Pytanie 1 z 10
Jak daleko od centrum Katowic znajduje się lotnisko Katowice-Airport