Strażacy uratowali kota

i

Autor: OSP Łagisza w Będzinie

Wiadomości

Nie każdy bohater nosi pelerynę. Strażacy z Będzina uratowali kota, który utknął w odpływie rzeki

2025-04-06 12:15

Będzińscy strażacy wykazali się nie lada odwagą. Przez godzinę próbowali uratować kota, który utknął w odpływie rzeki Przemsza. Niestety futrzak nie współpracował, a strażacy postanowili zostawić klatkę na miejscu zdarzenia. Dzień później kota udało się uratować.

Będzin. Kot utknął w odpływie Przemszy

W piątek, 4 kwietnia dyżurny Ochotniczej Straży Pożarnej w Łagiszy otrzymał informację o kocie, który utknął w odpływie rzeki Przemsza. Na miejsce zadysponowano zastęp straży pożarnej, który próbował uratować futrzaka.

Po godzinie walki niestety nie udało nam się go wyciągnąć. Zostawiliśmy klatkę w przekonaniu, że zwierzę znajdzie możliwość uratowania się z z ciężkiej sytuacji. Po kolejnej akcji już w dobrej wierze wróciliśmy na miejsce sprawdzić sytuację z kotem. Udało się wyciągnąć kota z ciężkiej sytuacji - poinformowała OSP w mediach społecznościowych.

Kot okazał się zdrowym okazem i nie wymagał interwencji weterynarza. Strażacy poinformowali również, że szukają domu dla uratowanego kota.

Jako społeczność OSP Łagisza potrzebujemy domu dla osobnika ze zdjęcia, wierzymy w to, że kotek znajcie kochający i bezpieczny dla niego dom. (...) Kotek trafi pod opiekę strażaków z Ochotnicza Straż Pożarna Grodziec w Będzinie, a jeśli nie odnajdzie się właściciel zostanie strażakiem na dłużej! - przekazali strażacy.

Zobaczcie zdjęcia uratowanego kota w galerii.

Gdzie zgłosić pomoc dla zwierząt?

Animal Helper to aplikacja, która została stworzona z myślą o zwierzętach. Działa na zasadzie numeru alarmowego 112. . Specjalnie utworzona w tym celu centrala przyjmuje zgłoszenia 24/7, a pracownicy błyskawicznie przekierowują je do odpowiednich dla danego rodzaju i miejsca zdarzenia służb lub organizacji pozarządowych. 

Poprzez aplikację Animal Helper można zgłaszać każdy przypadek, gdy zwierzęciu dzieje się krzywda. Mowa tu zarówno o zwierzętach domowych, jak i dzikich czy gospodarskich. Takie zgłoszenie trafia do centrali, w której specjalnie przeszkoleni pracownicy przetwarzają je i przekierowują do odpowiedniej dla danego miejsca i rodzaju zdarzenia jednostki reakcyjnej. Tak, by użytkownik nie tracił czasu na zastanawianie się, gdzie zgłosić dany przypadek i by nie odbijał się od zamkniętych drzwi.

To stworzony od zera system i rozwiązania, które w zakresie pomocy zwierzętom sprostają potrzebom całego kraju. By zwierzętom w tym kraju żyło się lepiej, a zwyrodnialcy trafili za kraty za swoje czyny.

Aplikacja Animal Helper jest dostępna w wersji web na www.zglos.animalhelper.pl, a także w wersji mobilnej w sklepach AppStore i Google Play.

Śląsk Radio ESKA Google News