Wiadomości

Największy w Polsce producent baterii litowo-jonowych stawia na Gliwice. Powstanie tam nowa fabryka

BMZ Poland, czyli największy w kraju producent baterii litowo-jonowych, postanowił rozbudować sieć swoich fabryk. Nowa inwestycja powstanie w Gliwicach. W ramach przedsięwzięcia, powstanie hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni użytkowej netto 7 561 metrów kwadratowych.

Gigantyczna fabryka powstanie w Gliwicach. To znany producent baterii

BMZ Poland należy do BMZ the Innovation Group, wiodącej na światowym rynku dostawcy inteligentnych systemów zasilania oraz magazynowania energii w oparciu o technologię litowo-jonową. Jak przekazał portal investmap.pl, spółka otrzymała 22 stycznia decyzję o wsparciu swojej inwestycji przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Dzięki dotacji, firma powiększy swoje zdolności produkcyjne w zakresie wytwarzania baterii i zestawów akumulatorowych przeznaczonych do stosowania w pojazdach zelektryfikowanych, w tym autobusach.

W pierwszym kwartale 2024 r. firma New Construction Concept, będąca głównym wykonawcą inwestycji, rozpoczęła budowę nowej fabryki BMZ o powierzchni użytkowej netto 7 561m2 BMZ. Obiekt stawiany jest w Gliwicach. W ramach inwestycji powstaną również części biurowe i socjalne oraz magazynowe, a także infrastruktura poboczna tj. instalacje zewnętrzne, parkingi, chodniki, drogi wewnętrzne.

Ponadto w planach jest także postawienie infrastruktury okołoprodukcyjnej, czyli instalacji i urządzeń oraz wyposażenie części biurowo-socjalnych i przestrzeni magazynowych w meble i regały.

Zobaczcie w galerii, na jakim etapie obecnie jest budowa fabryki BMZ w Gliwicach.

BMZ Poland - co to za firma?

Grupa BMZ to wiodący na świecie dostawca inteligentnych systemów zasilania i magazynowania energii opartych o technologię litowo-jonową. Znaczącą rolę w grupie pełni BMZ Poland z Gliwic. Polska filia rozwija się dynamicznie od 2010 roku i obecnie zatrudnia ponad 800 pracowników.

Firma dostarcza baterie do elektronarzędzi, narzędzi ogrodniczych, autobusów elektrycznych, rowerów oraz skuterów elektrycznych, aplikacji medycznych i wielu innych produktów. BMZ Poland nie tylko produkuje baterie, ale również je projektuje i rozwija w dziale Badań i Rozwoju. BMZ Poland zajmuje się także popularyzacją zastosowań technologii litowo–jonowej jako organizator międzynarodowej konferencji pt. Battery Experts Forum.

Grupa BMZ zlokalizowana jest na całym świecie. Posiada biura i fabryki w Niemczech, Chinach, USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce oraz w Japonii.