Najpopularniejsze kierunki na Uniwersytecie Śląskim. Biją się o nie dziesiątki osób

2025-07-14 15:30

Rekrutacja na Uniwersytet Śląski na zbliżający się rok akademicki dobiega końca. Uczelnia odnotowała ogromne zainteresowanie, bo zarejestrowało się blisko 20 tysięcy kandydatów. Niektóre kierunki, jak psychologia czy prawo, przeżywają prawdziwe oblężenie. Na niektóre kierunki jest po kilkanaście osób na jedno miejsce.

Najpopularniejsze kierunki na Uniwersytecie Śląskim. Biją się o nie dziesiątki osób

i

Autor: Uniwersytet Śląski/ Materiały prasowe Najpopularniejsze kierunki na Uniwersytecie Śląskim. Biją się o nie dziesiątki osób

Zakończyła się rejestracja kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie na największej uczelni w regionie. Jak poinformował Jacek Szymik-Kozaczko z biura prasowego uczelni, w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów dokonano łącznie 19 689 rejestracji. To pokazuje, że oferta UŚ, obejmująca w tym roku 96 kierunków studiów, wciąż przyciąga jak magnes.

Tak wysoka liczba pokazuje, że Uniwersytet Śląski, jako największa uczelnia regionu, zaangażowana społecznie, lider wspólnych przedsięwzięć akademickich ostatnich lat i uczelnia, w której prowadzone są badania naukowe szczególnie istotne dla życia w naszym regionie, stale jest atrakcyjnym miejscem dla przyszłych studentek i studentów - skomentował Szymik-Kozaczko.

Najbardziej hitowe kierunki na UŚ

Jak co roku, niektóre kierunki cieszyły się niewyobrażalną popularnością. Prawdziwymi rekordzistami okazały się kierunki artystyczne i społeczne. Jeśli aplikowaliście na któryś z nich, konkurencja była ogromna! Co istotne, pierwsze wyniki postępowania kwalifikacyjnego będą ogłaszane już 18 lipca. 

Najpopularniejsze kierunki na Uniwersytet Śląski ZDJĘCIA

Nowości w ofercie UŚ. Sztuczna inteligencja i koreanistyka kuszą studentów

Uniwersytet Śląski nie zwalnia tempa i w nowym roku akademickim uruchamia aż dziewięć nowych kierunków. Wśród nich znalazły się takie perełki jak data science i sztuczna inteligencja, turystyka zrównoważona czy koreanistyka. o odpowiedź na zmieniający się rynek pracy i zainteresowania młodych ludzi. Uczelnia, wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych i Śląskim Uniwersytetem Medycznym, otworzyła także arteterapię na studiach drugiego stopnia.

Uczelnia to nie tylko nauka. Co jeszcze czeka na studentów UŚ?

Uniwersytet Śląski to nie tylko wykłady i ćwiczenia. Uczelnia oferuje największą bazę mieszkaniową w regionie – blisko 2,3 tys. miejsc w akademikach w Katowicach, Cieszynie i Sosnowcu. Działa tu również Uniwersyteckie Centrum Pracy, które pomaga zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe.

Studenci mogą także korzystać z międzynarodowych programów, takich jak sojusz Transform4Europe czy popularny Erasmus+, który umożliwia wyjazdy na studia do tak odległych krajów jak Kanada, Korea Południowa czy Brazylia. Uczelnia dba również o dostępność – kampusy są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a studenci mogą liczyć na wsparcie psychologiczne i finansowe.

Śląsk Radio ESKA Google News