Jak przygotować najlepszy świąteczny sernik?

i

Autor: Shutterstock Sernik to ciasto, które nie znosi składników złej jakości

Kuchnie

Najlepszy sernik świata jest z Polski. Nas to nie dziwi, ale świat już się trochę dziwi

Portal TasteAtlas opublikował ranking najlepszych deserów serowych na świecie. Na 1. miejscu znalazł się nasz stary, dobry sernik. Polski przysmak prześcignął wersje z Japonii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych czy Grecji.

Ranking najlepszych deserów serowych na świecie 

"Taste Atlas" to kulinarny przewodnik online po kuchniach świata. Na portalu znajdziemy przepisy na dania z różnych zakątków globu, recenzje krytyków kulinarnych oraz artykuły naukowe na temat popularnych składników czy potraw. No i oczywiście jest tam mnóstwo rankingów.

Najnowszy ranking dotyczy najlepszych deserów serowych. Został on oparty w całości na ocenach użytkowników, którzy korzystają z TasteAtlas i polecają (bądź nie) dane restauracje oraz konkretne pozycje z menu. Jak podkreślają twórcy portalu, celem listy jest "promocja doskonałej lokalnej żywności, zaszczepienie dumy z tradycyjnych potraw i wzbudzenie ciekawości o daniach, których jeszcze się nie próbowało".

Nic nie przebije polskiego sernika. To najsmaczniejszy deser na świecie

Na liście TOP 10 deserów serowych TasteAtlas znalazły się propozycje praktycznie z całego świata. Znajdziemy tu słodkości z Indii, Grecji, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Hiszpanii, Węgier czy Niemczech. Oczywiście nie mogło zabraknąć polskiego akcentu.

Polski, tradycyjny sernik zajął 1. miejsce wśród deserów serowych świata. Ciasto to wywodzi się z dawnych tradycji chrześcijańskich i żydowskich. Jest tak silnie zakorzenione w naszej kulturze, że wydaje się, jakby zawsze było na polskich stołach. Tymczasem do Polski przepis na sernik przywiózł król Jan III Sobieski po zwycięstwie nad Turkami pod Wiedniem.

TOP 10 najlepszych deserów serowych na świecie