Najdłuższa ulica w Śląskiem

i

Autor: UM Częstochowa

Ciekawostka

Najdłuższe ulice w województwie śląskim. Rekordzista ma aż kilkanaście kilometrów. Nie zgadniesz, o którą ulicę chodzi

Najdłuższą nazwą miejscowości w województwie śląskim jest Międzybrodzie Żywieckie, zaś najkrótsza to Sól. Sprawdziliśmy, które ulice w naszym regionie są najdłuższe. Rekordzista zlokalizowany jest w Częstochowie i ma kilkanaście kilometrów.

Te miejscowości to rekordziści województwa śląskiego

Niedawno pisaliśmy o najdłuższych nazwach miejscowości. Rekord ten należy do wsi o nazwie Międzybrodzie Żywieckie, lezącej w powiecie żywieckim. Jej nazwa liczy aż 23 znaki (wliczając spację). Na podium znalazły się także m.in. Przymiłowice-Podgarbie, Międzybrodzie Bialskie oraz Aleksandrów k. Wąsosza.

Natomiast, w przypadku najkrótszych nazw miejscowości, rekordzista - wieś Sól położona jest w powiecie żywieckim. Tuż za nią znalazły się: Łęg, Las oraz Żory.

Najdłuższe ulice w województwie śląskim. Rekordzista mieści się w Częstochowie

Skoro były już najkrótsze i najdłuższe nazwy miejscowości, postanowiliśmy sprawdzić, które ulice w naszym regionie są najdłuższe. O dziwo nie jest to ulica Wolności w Zabrzu, ani także Tadeusza Kościuszki w Katowicach. Choć znalazły się one w top 10, to w naszym województwie znajdziemy dłuższe drogi.

Rekordzistę znajdziemy w Częstochowie, najdłuższa ulica ma ponad 15 kilometrów długości. Sprawdźcie w galerii, gdzie leżą najdłuższe ulice w województwie śląskim.