Aquapark i park rozrywki w Gliwicach

i

Autor: FB Europa Centralna/pixaby

Inwestycje

Takiej inwestycji na Śląsku jeszcze nie było. Przy parku handlowym powstanie aquapark i park rozrywki

W Gliwicach zostanie wybudowany nowoczesny aquapark wraz z parkiem rozrywki. Spółka Momentum Leisure pod tę inwestycję kupiła teren liczący niemal 7 hektarów, mieszczący się w sąsiedztwie Europy Centralnej.

W Gliwicach powstanie aquapark i park rozrywki

Za kilka lat tuż obok Europy Centralnej ma powstać nowy park wodny i park rozrywki. Teren o powierzchni 6,7 ha, sąsiadujący z parkiem handlowym, został sprzedany firmie Momentum Leisure przez właściciela galerii - Fundusz Mitiska REIM. Transakcja została sfinalizowana 10 kwietnia.

Momentum Leisure planuje zbudować na nowo nabytej działce park tematyczny i wodny dla dzieci i rodzin. Otwarcie planowane jest na 2026 rok. Gliwicka inwestycja będzie czwartym parkiem tematycznym Momentum Leisure i drugim parkiem wodnym w Polsce. Celem firmy jest

Jesteśmy zachwyceni współpracą z Momentum Leisure przy tym projekcie i poszerzeniem oferty Europy Centralnej o park tematyczny i wodny dla dzieci i rodzin. Europa Centralna jest już największym centrum handlowym w mieście – naszym celem jest przekształcenie go w chętnie odwiedzaną destynację w regionie dzięki atrakcyjnej ofercie handlu detalicznego i rozrywki - podkreśla Sylvie Geuten-Carpentier, partner zarządzający Mitiska REIM.

Zobaczcie w galerii, jak wyglądają dotychczasowe inwestycje firmy Momentum Leisure.

Momentum Leisure - co wiadomo o firmie?

Momentum Leisure do tej pory otwarło w Polsce dwa parki rozrywki - w Warszawie i Kownatach, natomiast otwarcie obiektu w Gdańsku planowane jest na pierwszą połowę 2024 roku.

Firma współpracuje z wiodącymi europejskimi markami z zakresu rekreacji, rozrywki i handlu detalicznego. Zespół ma długie doświadczenie w sektorze parków tematycznych.

Firma posiada światowej klasy licencje na parki tematyczne (m.in. Tomorrowland, Nickelodeon, The Smurfs i Studio 100/Plopsa). Do tej pory w parki tematyczne na rozwijających się rynkach Europy Środkowej zainwestowano około 150 milionów euro. Wszystkie projekty Momentum Leisure są w 100% finansowane kapitałem własnym.

Kultowe bajki lat 2000. QUIZ

Pytanie 1 z 10
Łatwe pytanie na rozgrzewkę. Jak miał na imię pingwin - pomocnik bałwana Arktosa?