Motocyklista z Katowic "zarobił" ponad 200 punktów karnych. 32-latek został zatrzymany

Policjanci z grupy Speed po pościgu zatrzymali 32–letniego motocyklistę, który podczas ucieczki popełnił ponad 20 wykroczeń na łączną kwotę ponad 27 tys. złotych. Otrzymał także 205 punktów karnych. Mężczyzna został zatrzymany i stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Motocyklista z Katowic zarobił ponad 200 punktów karnych
Autor: Policja Śląska/ Materiały prasowe

Policyjny pościg za motocyklistą

Mundurowi z grupy Speed w trakcie patrolu DK nr 1 w Pszczynie dali sygnał do zatrzymania się motocykliście, który jechał wraz z pasażerką. Mimo wydawanych przez policjantów sygnałów, kierowca nie reagował i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli więc w pościg. Do zatrzymania doszło dopiero w Bieruniu. 

Kierowcą motocyklu okazał się 32-letni mieszkaniec Katowic. Mężczyzna był trzeźwy i miał uprawnienia do kierowania. Mężczyzna tłumaczył się przed policjantami, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ jego motocykl nie ma aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

32-latek - podczas ucieczki - popełnił ponad 20 wykroczeń na łączną kwotę ponad 27 tys. złotych. Otrzymał także 205 punktów karnych.

Motocyklista wyprzedzał bezpośrednio na skrzyżowaniu oraz na przejściach dla pieszych, ponadto stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także przekroczył prędkość o ponad 80 km/h w obszarze zabudowanym. Decyzja policjantów mogła być tylko jedna. 32-latek został zatrzymany i stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy - informują policjanci. 

Teraz 32-latek odpowie za to wszystko przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. 

NAJWAŻNIEJSZE WIADOMOŚCI ZE ŚLĄSKA

Najważniejsze wiadomości ze Śląska
Autor: Eska/ Materiały prasowe https://www.eska.pl/slaskie/