Miss Supranational 2019. Panie z całego świata rywalizują o ten tytuł. Kto został zwycięzcą? [ZDJĘCIA, WYNIKI]

2019-12-06 23:11

Już tylko kilka dni dzieli nas od wielkiego finału konkursu Miss Supranational 2019. Światowe piękno przyjedzie na Śląsk już 3 grudnia i to właśnie tam koronę tej najpiękniejszej odbierze tylko jedna z 77 kobiet z całego świata. Zobaczcie na zdjęciach jak prezentują się finalistki.

Miss Supranational 2019 w Katowicach. Wyniki

Już w najbliższy weekend od 6 do 8 grudnia 2019 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach czeka nas prawdziwy festiwal piękna. Aż trzy konkursy piękności dzień po dniu. Pierwszym z wydarzeń będzie wielki finał Miss Supranational 2019. O ten tytuł walczy aż 77 kandydatek z całego świata. Kto zdobył tytuł Miss Supranational?

Konkurs Miss Supranational rozgrywany jest od 2009 roku i ma na celu wyszukanie talentów branży modowej i telewizyjnej. O ten tytuł walczą kobiety z całego świata. Na tym polu mamy też swoje sukcesy, bowiem w 2011 roku tytuł Miss Supranational zdobyła Monika Lewczuk, znana piosenkarka i autorka tekstów.

W tym roku reprezentantką Polski na Miss Supranational 2019 będzie Kamila Świerc.

Kamila Świerć pochodzi z Opola i ma na swoim koncie już tytuł Miss Polski z 2017 roku. Niestety w finale w 2019 roku Kamila Świerć nie awansowała do finałowej dziesiątki.

Miss Supranational 2019: WYNIKI. Jak prezentuje się najlepsza piątka?

  1. Indonezja - Jesica Fitriana
  2. Namibia - Yana Haenisch
  3. Peru - Janick Maceta
  4. Tajlandia - Anntonia Porsild
  5. Wenezuela - Gabriela De La Cruz

Jak przebiegają przygotowania do tegorocznego finału Miss Supranational?

O ponad dwóch tygodni w Hotelu Ossa Conference & Spa Rawie Mazowieckiej trwa zgrupowanie wszystkich kandydatek.

Finalistki mają za sobą kilkanaście intensywnych prób choreograficznych pod okiem Macieja Zakliczyńskiego i Janji Lesar. Każdego wieczoru walczyły także w różnego rodzaju wyzwaniach przygotowanych przez organizatorów konkursu m.in. SupraTalent, SupraChat czy SupraModel. Finalistki zaprezentowały również już swoje stroje narodowe, które co roku zachwycają organizatorów, jak i widzów Polsatu.

Panie odwiedziły również stolicę, a także uczestniczyły w Balu Dobroczynnym zorganizowanym w Hotelu Kolumna Park pod Łodzią.

Już 3 grudnia województwo śląskie oficjalnie powita kandydatki do tytułu Miss Supranational 2019.  Ostatnie przygotowania do Finału odbywać się będą już na miejscu wydarzenia.

Finał Miss Supranational 2019r. odbędzie się w 6 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Start, godz. 20:00. Gala będzie transmitowana na żywo, w Polsacie. Jedną z głównych gwiazd wieczoru będzie Josef Miklas, artysta znany z przeboju „Acapella”. Wydarzenie uświetnią  również znani polscy artyści tj. Doda, Piotr Cugowski oraz Aleksandra Szwed. W jury zasiądą m.in. Sandra Kubiecka, Mariusz Czerkawski oraz Aleksandra Szwed.

Finałową galę poprowadzi Damian Kordas wraz z prezenterką BBC Anitą Jones.

Festiwal Piękna 2019 w Katowicach

Od 6 do 8 grudnia Katowice będą światową stolicą piękna. Odbędą się tutaj aż trzy konkursy piękności. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym czekają nas finałowe gale:

  • 6 grudnia - Miss Supranational 2019
  • 7 grudnia - Mister Supranational 2019
  • 8 grudnia - Miss Polski 2019
Sonda
Która z siatkarek zasłużyła na miano Miss mistrzostw Europy 2019?