Wiadomości

Mercure Szczyrk Resort. Znamy oficjalną datę otwarcia najdłuższego hotelu w Polsce

Tuż po wakacjach nastąpi otwarcie najdłuższego, a zarazem jednego z najwyżej położonych hoteli w Polsce. Dyrekcja Mercure Szczyrk Resort wyjawiła oficjalną datę otwarcia. Obecnie w obiekcie trwają ostatnie prace wykończeniowe. Hotel zapewni gościom niezapomniane widoki na Beskid Śląski.

Najdłuższy hotel w Polsce powstaje w Beskidach

W Beskidzie Śląskim od 2021 roku trwa budowa hotelu Mercure Szczyrk Resort. Już na wstępie warto zaznaczyć, że obiekt nie powstawał od podstaw - była to przebudowa dawnego ośrodka wczasowego „Orle Gniazdo”, który niegdyś należał do śląskiej Huty Katowice, który sprzedał obiekt sieci hoteli Accor z powodu niszczenia budynku.

Warto przypomnieć, że Mercure Szczyrk Resort jest nie tylko najdłuższym, ale także jednym z najwyżej położonych obiektów hotelowych w kraju (660 m n.p.m.).

Prace remontowe trwały przez wiele miesięcy. Nic dziwnego - hotel będzie posiadał 447 pokoi z panoramą na Beskid. W ramach inwestycji wybudowano tam 2,5 tysiąca mkw. powierzchni eventowej, grill bar na 400 osób, a nawet... lądowisko dla helikopterów.

Zobaczcie, zdjęcia hotelu Mercure Szczyrk Resort.

Jakie restauracje powstają w Mercure Szczyrk Resort?

W nowo powstałym hotelu również część gastronomiczna zostanie dopieszczona w każdym calu. Powstaje tam aż sześć punktów gastronomicznych, w tym:

  • Restauracja Seasons mogąca jednocześnie ugościć do 550 osób a w połączeniu z przylegająca salą konferencyjną- do 1200 osób,
  • Restauracja Flame – wyjątkowe miejsce na polskiej mapie kulinarnej – gdzie dania będą przygotowywane na żywym ogniu, nierzadko bezpośrednio przy stoliku, oferująca produkty z własnej wędzarni również na wynos,
  • WoW Bar ze spektakularnym widokiem na Skrzyczne, zachwycający również niesamowitym połączeniem regionalnego designu z nowoczesnością, pozwoli rozkoszować się poranną kawą czy wieczornym koktajlem z najlepszym widokiem w Polskich górach,
  • Luna Bar to idealne miejsce z kolei na podziwianie rozgwieżdżonego nieba na świeżym powietrzu – oferujący taras na świeżym powietrzu jest idealnym miejscem na wieczornego drinka przy muzyce,
  • Aqua Bistro i Pool Bar pozwolą na korzystanie z gastronomi również bez konieczności wychodzenia z basenu.

Znamy datę otwarcia hotelu Mercure Szczyrk Resort

Zarząd hotelu kilkukrotnie zmieniał datę otwarcia obiektu. Początkowo zapowiadano, że hotel zostanie otwarty w II kwartale 2024 r. Dopiero podczas konferencji prasowej, która odbyła się na terenie obiektu ogłoszono oficjalną datę otwarcia.

Część hotelowa oraz strefa Spa Mercure Szczyrk Resort zostanie otwarta 1 września 2024 r.  Niestety wówczas nie będzie można jeszcze korzystać z aquaparku, który będzie oferował basen dla dzieci oraz 2 zjeżdżalnie, rwącą rzekę, pool bar, basen pływacki, a także strefę tylko dla dorosłych z 4 saunami, grotą solną i wyjściem na taras, gdzie znajdą się 3 zewnętrzne wanny jacuzzi.

Część basenowa zostanie oddana do użytku dopiero w październiku.

Listen on Spreaker.