Mcdonald's będzie obniżać ceny w niektórych restauracjach. Chce przyciągnąć mniej zamożnych

i

Autor: Archiwum Mcdonald's będzie obniżać ceny w niektórych restauracjach. Chce przyciągnąć mniej zamożnych

Oszczędności

Mcdonald's będzie obniżać ceny w niektórych restauracjach. Chce przyciągnąć mniej zamożnych

Amerykańska sieć restauracji McDonald's zaczyna narzekać na brak klientów, których po podwyżkach cen za zestawy jest mniej niż wcześniej. Dlatego podjęto decyzję o tym, ze w niektórych lokalach na terenie Stanów Zjednoczonych będą w ofercie posiłki za 5 dolarów, co ma przyciągnąć tych mniej zamożnych Amerykanów.

Specjalna oferta McDonald's dla osób o mniejszych dochodach

Amerykańska sieć fast-foodów McDonalds podjęła decyzję, aby Amerykanom o mniejszych dochodach zaproponować ofertę, na którą będzie ich stać. W niektórych lokalach na terenie Stanów Zjednoczonych będą mogli za 5 dolarów otrzymać kanapkę McDouble lub McChicken, małe frytki, cztery sztuki Chicken McNuggets i mały napój. Zestaw może kosztować dolara więcej na Alasce, Kalifornii, Guam, Hawajach, Nevadzie, Nowym Jorku (tylko na Manhattanie) i w Waszyngtonie.

Taka akcja to odpowiedź na spadek dochodu rozporządzalnego wśród grup o niższych dochodach w USA i jednoczesną podwyżkę w branży gastronomicznej w tym kraju. Z tego powodu Amerykanie częściej jadają w domu, co w konsekwencji sprawia, że spada dochód w gastronomii. 

Jak podaje portal dlahandlu.pl, McDonald's przywrócił też dostęp aplikacji „Free Fries Friday”. Dzięki niej otrzymują darmowe, średnie frytki przy zakupie za minimum 1 dolara. Ta promocja trwa do końca 2024 roku.

W tych miastach jest najwięcej restauracji McDonald's GALERIA