Lockdown w Polsce. Salon beauty z Katowic pracuje normalnie. Nie ma podstawy prawnej do tego, żeby się zamykać

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Lockdown w Polsce. Salon beauty z Katowic pracuje normalnie. "Nie ma podstawy prawnej do tego, żeby się zamykać"

2021-03-29 10:01

Przedsiębiorcy buntują się przeciwko nowym obostrzeniom. Od soboty, 27 marca decyzją rządu zamknięte mają pozostać m.in. salony fryzjerskie, kosmetyczne, studia tatuażu oraz piercingu. Wielu właścicieli salonów urody zapowiada, że będzie normalnie pracować mimo obostrzeń. Jedną z takich osób jest Magdalena Pietrzak z Katowic, która uważa, że zakaz prowadzenia działalności gospodarczej jest nielegalny.

Salon kosmetyczny w Katowicach jest otwarty mimo obostrzeń. Właścicielka się buntuje

Polski rząd zdecydował, że do co najmniej 9 kwietnia w całym kraju będzie obowiązywał zakaz działalności salonów kosmetycznych, fryzjerskich i innych salonów urody. Ta decyzja jest związana z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w Polsce. To drugi już lockdown w branży beauty. Pierwszy był na początku epidemii, rok temu i trwał ponad 3 miesiące. Teraz właściciele boją się powtórki z rozrywki i chcą działać mimo obostrzeń. Jedną z takich osób jest Magdalena Pietrzak z Katowic, która zapowiada, że jej gabinet kosmetyczny Matleena Beauty pozostanie otwarty.

- Chcemy pracować, klientki chcą przychodzić. Nie mamy żadnej informacji o tarczy antykryzysowej z rządu - mówi Magdalena Pietrzak.

Właścicielka salonu zapewnia, że studia urody wyjątkowo dbają o sterylność, higienę a co za tym idzie przestrzegają zasad reżimu sanitarnego

- Staramy się dołożyć wszelkich starań do tego, żeby było jak najbezpieczniej. Cały reżim sanitarny pozostaje zachowanie - są jednarozowe maseczki, rękawiczki, dezynfekcja i zasłony z pleksi na paznokcie - wylicza pani Magdalena.

Właścicielka salonu kosmetycznego z Katowic: Lockdown jest bezprawny

Zdaniem Magdaleny Pietrzak wprowadzone w Polsce obostrzenia są niezgodne z Konstytucją.

- Na razie nie ma żadnej podstawy prawnej do tego, żeby się zamykać. Chroni nas Konstytucja i dopóki nie ma wprowadzonego stanu wyjątkowego ani odpowiedniej ustawy, to rozporządzenie nie może nam zakazać działalności - przekonuje Magdalena Pietrzak.

Polska - Andora. Tak wygląda mecz reprezentacji bez kibiców