Śląska szkoła została nazwana imieniem Krzysztofa Respondka

i

Autor: SOSW/FB

Wiadomości

Krzysztof Respondek został patronem szkoły na Śląsku. To nie przypadkowa placówka

Jedna ze szkół w Tarnowskich Gór została nazwana imieniem Krzysztofa Respondka. Z takim wnioskiem wyszła społeczność szkoły. Uchwała o przydzieleniu patrona została przyjęta podczas sesji Rady Powiatu Tarnogórskiego.

Krzysztof Respondek patronem jednej ze śląskich szkół?

Na początku kwietnia Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach, mieszczącego się przy ulicy Strzelców Bytomskich, złożyli wspólny wniosek o nadanie imienia Krzysztofa Respondka Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu.

Przypomnijmy, że znany tarnogórzanin zmarł na zawał serca pod koniec grudnia 2023 roku. Został pochowany w Tarnowskich Górach.

Krzysztof Respondek był artystą kabaretowym, aktorem, piosenkarzem, lokalnym patriotą pielęgnującym tradycje śląskie i śląską gwarę. Był człowiekiem zaangażowanym w działalność na rzecz osób z dysfunkcjami, w tym również w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach. Był przyjacielem szkoły, odwiedzał szkołę jako juror i gość specjalny podczas "Festiwalu Piosenki i Tańca" oraz w trakcie gali konkursu „Współcześni artyści powiatu tarnogórskiego w oczach młodego pokolenia" - czytamy w uzasadnieniu.

Tarnogórska szkoła została nazwana imieniem Krzysztofa Respondka

Głosowanie w sprawie przyjęcia uchwały o nadaniu imienia Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Tarnowskich Górach odbyło się we wtorek, 23 kwietnia na Sesji Rady Powiatu Tarnogórskiego.

Za przyjęciem uchwały głosowało 23. radnych. Wszyscy obecni na sali byli za przyjęciem tej uchwały. Dwóch radnych było nieobecnych. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia. Dlatego oficjalnie od dziś - 23 kwietnia pełna nazwa szkoły brzmi: "Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Krzysztofa Respondka w Tarnowskich Górach".

Nadanie imienia Krzysztofa Respondka Ośrodkowi będzie wielkim zaszczytem zarówno dla rodziny zmarłego Krzysztofa Respondka oraz dla całej społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach - podsumowała placówka.