Wiadomo, kto zastąpi Krzysztofa Respondka w kabarecie Rak

i

Autor: Polsat.pl/ Jolanta Tuszyńska FB

Wiadomości

Kabaret Rak ma nowego artystę. Wiadomo, kto zastąpi Krzysztofa Respondka. Krzysztof Hanke zabrał głos

Pod koniec 2023 roku niespodziewanie zmarł Krzysztof Respondek. Artysta przez wiele lat występował w kabarecie Rak. W ostatnich dniach głos zabrał Krzysztof Hanke, założyciel kabaretu. Artysta poinformował, kto zastąpi Krzysztofa Respondka.

Kabaret Rak. Co dalej z występami po śmierci Krzysztofa Respondka?

Tuż przed świętami, 22 grudnia niespodziewanie zmarł Krzysztof Respondek. Artysta z Tarnowskich Gór dostał zawału serca. Został pochowany na cmentarzu komunalnym w Tarnowskich Górach 30 grudnia 2023 roku.

Zawał serca. Zupełnie niespodziewanie. Trzy dni wcześniej graliśmy razem imprezę. Był w pełni sił, żartował jak zawsze, normalny Krzysiek. I zawał, w nocy. Przewieźli go do szpitala do Zabrza. Trzy dni walczyli o jego życie - wspominał Krzysztof Hanke, jego przyjaciel.

Na początku lutego Hanke, założyciel kabaretu Rak, w którym Krzysztof Respondek występował od 1999 r., zapowiedział powrót na scenę. Trasa zatytułowana "One Man Show" rozpocznie się od występów w Niemczech - w Recklinghausen, Dortmundzie oraz w Hanowerze. W marcu zaplanowane też zostały pierwsze występy w Polsce.

Krzysiu Respondek już ze mną niestety nie pojedzie, ale ja spróbuję całą trasę zagrać sam. Zapraszam, będzie wieczór wspomnień o Krzysiu Respondku, ale będzie również nowy program w wykonaniu Krzysztofa Hanke. Zapraszam serdecznie. Jak wy przyjdziecie, to ja przyjadę – poinformował Hanke w materiale opublikowanym na Instagramie.

Wiadomo, kto zastąpi Krzysztofa Respondka w kabarecie Rak

Podczas najbliższych występów w Polsce Krzysztof Hanke nie będzie już jednak występował sam. W mediach społecznościowych, 7 marca założyciel kabaretu Rak poinformował, kto zajął miejsce zmarłego kolegi.

Nigdy nie pogodzimy się z odejściem Krzysia Respondka, ale życie biegnie dalej i nasz kabaret musi działać, bo stanowi wartość i był także wartością dla Krzysia. Andrzej Kozłowski, mój nowy partner kabaretowy będzie dla mnie wsparciem i wniesie dużo pozytywnej energii w nasz, wspólny program. Zapraszamy na występy kabaretu RAK - czytamy na stronie kabaretu Rak.

Nowy członek kabaretu - Andrzej Kozłowski przez kilkanaście lat związany był z Kabaretem pod Wyrwigroszem. Występował także w krakowskich teatrach Bagatela i Ludowym, Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz w zespole Los Bomberos, wykonującym muzykę latynoską. Należał też do Grupy Rafała Kmity.

W PRL-u to oni bawili nas do łez. Pamiętasz te kabarety? QUIZ

Pytanie 1 z 8
Kto jest na zdjęciu?
Kabaret Starszych Panów-antidotum na PRL