Koronawirus. Badania przesiewowe górników z PGG

i

Autor: PGG

Koronawirus w OSRG Zabrze. Zakażonych jest 5 ratowników górniczych z kopalni Murcki-Staszic

2020-05-11 13:16

Koronawirus w Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Zabrzu. Aż 5 z 13 dyżurujących ratowników z kopalni Murcki-Staszic ma koronawirusa. Taką informację podała na Twitterze dziennikarka Karolina Baca-Pogorzelska. Potwierdził to Piotr Buchwald, szef CSRG.

Koronawirus na Śląsku. Zakażeni ratownicy w kopalniach

5 z 13 ratowników z OSRG Bytom-Zabrze jest zakażonych koronawirusem. Stacja musiała zostać zamknięta. Na badania załogę wysłano w piątek, 8 maja. Dzisiaj (11 maja) przyszły wyniki testów na koronawirusa. Wówczas okazało się, że pięciu ratowników górniczych jest zakażonych.

- Od dwóch tygodni w stacji dyżur pełnili ratownicy z KWK Murcki-Staszic. W piątek mieli badania. Dzisiaj przyszły wyniki. Ratownicy opuścili OSRG Bytom-Zabrze i zostali przejęci pod nadzór sztabu kryzysowego wojewody śląskiego - mówi Robert Wnorowski, rzecznik prasowy Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Zabrzu. - Prezes CSRG zadecydował o dezynfekcji pomieszczeń, w których znajdowali się ratownicy, i wozu bojowego, którym pojechali na badania - dodaje Wnorowski.

Zobacz także: Województwo śląskie zostanie zamknięte z powodu dużej liczby zakażeń? To bzdura. Minister Zdrowia na miejscu oceni skalę zagrożenia

- Mamy wprowadzony bardzo duży reżim sanitarny w stacjach ratowniczych. Pracownicy są w pełnej izolacji i podczas dwutygodniowego dyżuru nie opuszczają bez potrzeby pomieszczeń, w których pracują - wyjaśnia Wnorowski.

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim
Sonda
Czy na Śląsku odmrażanie gospodarki powinno być wolniejsze?