Koronawirus Starachowice/Świętokrzyskie

i

Autor: pixabay Koronawirus Starachowice/Świętokrzyskie

Koronawirus na Śląsku. Duży wzrost zakażeń. Mamy aż 6 nowych przypadków!

2020-03-19 12:28

Kolejne 6 osób z województwa śląskiego zachorowało na COVID-19. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, liczba zakażonych koronawirusem w województwie śląskim wzrosła do 36 osób, a w całym kraju zarażonych wirusem SARS-CoV-2 jest już 305 osób, z czego 5 zmarło. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus na Śląsku. Są nowe przypadki zachorowań na COVID-19

Dzisiaj, w czwartek 19 marca o poranku Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 18 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

- Potwierdzone przypadki dotyczą: 6 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. lubelskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego. Liczba osób zakażonych koronawirusem: 305/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje resort.

Koronawirus w Rudzie Śląskiej, Chorzowie i Bytomiu

Na razie niewiele wiadomo o kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem w województwie śląskim. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, 19 marca że w naszym regionie stwierdzono kolejnych 6 przypadków zachorowań na COVID-19.

Jak informuje Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego, pięć z sześciu nowo zakażonych osób przebywa w izolacji domowej. Jedna osoba jest hospitalizowana  w szpitalu zakaźnym w Chorzowie. To młody mężczyzna.

Co wiemy o pozostałej piątce pacjentów?

Jedną z zakażonych jest mieszkanka Bytomia w średnim wieku. Jej stan jest dobry. Zachorowała też kobieta, która wróciła z Kenii, gdzie prawdopodobnie się zaraziła.

Oprócz wyżej wspomnianych osób SARS-CoV-2 stwierdzono jeszcze u dwóch kobiet i mężczyzny. Wszyscy przebywają w izolacji domowej. Zarazili się wirusem prawdopodobnie od osób ze swojego otoczenia.

Przypomnijmy, że wczoraj, 18 marca odnotowano pierwsze przypadki zachorowań na COVID-19 wśród mieszkańców takich miast jak Ruda Śląska, Chorzów czy Bytom.

Czytaj więcej: Koronawirus na Śląsku. Gwałtowny wzrost zachorowań. Są cztery nowe przypadki

Sonda
Jak oceniasz przygotowanie Polski do zwalczania epidemii?
Katowice podczas kwarantanny