Sala Zgromadzeń Świadków Jehowy w Sosnowcu

i

Autor: JW.ORG

Wiadomości

Kongresy Świadków Jehowy w 19 miastach. W Sosnowcu będą największe

Świadkowie Jehowy zorganizują w miesiącach wakacyjnych aż 32 kongresy w 19 polskich miastach. Sosnowiec będzie gościł wiernych siedem razy. Trzydniowe kongresy w Sali Zgromadzeń skupią około 5 tys. osób każdego dnia. Poznaliśmy harmonogram kongresów.

Świadkowie Jehowy organizują w tym roku kongresy, które odbędą się pod hasłem „Głośmy dobrą nowinę!”. Spodziewana liczba uczestników w całej Polsce to ponad 125 tysięcy osób! W województwie śląskim najliczniejsze zgromadzenia odbędą się w Sosnowcu.

Gdzie odbędą się Kongresu Świadków Jehowy?

W Polsce Świadkowie Jehowy organizują kongresy w okresie od czerwca do sierpnia na najbardziej atrakcyjnych arenach i obiektach w 19 miastach.

Jeden z nich to Sala Zgromadzeń przy ul. Mikołajczyka 84 w Sosnowcu, gdzie kongresy będą odbywać się od 28 czerwca przez kolejne siedem weekendów do 11 sierpnia. 

Harmonogram Kongresów Świadków Jehowy w Sosnowcu

Kongresy Świadków Jehowy w Sosnowcu odbędą się w następujących terminach

  1. 28 - 30 czerwca
  2. 5-7 lipca
  3. 12-14 lipca
  4. 19-21 lipca
  5. 26-18 lipca
  6. 2-4 sierpnia
  7. 9-11 sierpnia

W ubiegłym roku z kongresów w Sosnowcu każdego weekendowego dnia korzystało średnio 5 tysięcy osób. W tym roku spodziewamy się podobnej frekwencji a z wydarzenia skorzysta wielu mieszkańców miasta i regionów: Zagłębia, Śląska ale i Małopolski. Każdy będzie miał możliwość wysłuchać praktycznego i zachęcającego programu. Spodziewamy się też, że dla wielu osób udział w kongresie będzie świetną okazją na spędzenie miłych chwil w Sosnowcu, Katowicach czy Gliwicach - mówi Piotr Jarząbek, rzecznik Świadków Jehowy na Śląsku.

Trzydniowe wydarzenia organizowane przez Świadków Jehowy to nie tylko dodatkowe grupy pozytywnie usposobionych turystów dla miast całej aglomeracji, ale i spory zastrzyk gotówki dla lokalnych sklepów, restauracji czy hoteli, w których goście będą wydawać pieniądze. Oprócz Sosnowca takie kongresy odbędą się jeszcze między innymi w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku i kilkunastu innych miastach całego kraju.

Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu

Zobacz zdjęcia

Według zapowiedzi organizatorów tegoroczny program ma być praktyczny i zachęcający dla wszystkich uczestników.

Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas potrzebuje usłyszeć dobre wiadomości. W naszych czasach to szczególnie potrzebne. Dlatego też każdego weekendu będziemy skupiać się tylko i wyłącznie na pozytywnych treściach z Biblii. Obecni będą mogli zobaczyć pierwszy odcinek nowej opowieści filmowej „Dobra nowina według Jezusa”, ale też dowiedzieć się, czym jest ta dobra nowina, której Jezus poświęcił cały swój czas i energię - powiedział Piotr Jarząbek.

Gwara zagłębiowska QUIZ Czy dogadasz się w Sosnowcu?

Pytanie 1 z 10
Ferdymanka to po zagłębiowsku: