Kompletnie pijani rodzice opiekowali się noworodkiem. Dziecko trafiło do rodziny zastępczej

i

Autor: KMP Mysłowice

Kryminalne

Kompletnie pijani rodzice "opiekowali się" noworodkiem. Dziecko trafiło do rodziny zastępczej

2024-05-22 10:35

Pijani rodzice z Mysłowic opiekowali się noworodkiem. Matka dziecka miała 2,7 promila alkoholu, a ojciec ponad 2 promile. Dziewczynka trafiła do rodziny zastępczej, a o losie nieodpowiedzialnych rodziców zadecyduje sąd.

Noworodek "pod opieką" pijanych rodziców

W niedzielę 19 maja br. po godzinie 2:00 policjanci z Mysłowic otrzymali informację od kobiety, która twierdziła, że jej nietrzeźwy partner wyszedł z mieszkania z ich 3-tygodniową córeczką. Mundurowi szybko ustalili miejsce przebywania 27-letniego mężczyzny i dziecka.

Policjanci wyczuli od rodziców silną woń alkoholu i jak się okazało, zarówno 27-letni ojciec, jak i 25-letnia matka dziecka, byli pijani. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała w organizmie 2,7 promila alkoholu, a jej partner ponad 2 promile. Zanim mężczyzna opuścił mieszkanie, wspólnie sprawowali opiekę nad córeczką.

Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który nie stwierdził potrzeby hospitalizacji 3-tygodniowej dziewczynki. Mysłowicki sąd rodzinny i nieletnich zdecydował o umieszczeniu dziecka u rodziny zastępczej, a 25-latka i 27-letni mężczyzna spędzili noc w areszcie.

Decyzją prokuratora zostali objęci wczoraj policyjnym dozorem, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Nieodpowiedzialni rodzice odpowiedzą za narażenie córki na niebezpieczeństwo, za co grozi im do 5 lat więzienia.