Atak hakerski w Piekarach Śląskich

i

Autor: UM Piekary Ślaskie/ FB

Wiadomości

Kolejny atak hakerów w Piekarach Śląskich. Jest nowe nagranie z kobietami

Po raz kolejny hakerzy zaatakowali profil piekarskiego magistratu. Na relacji urzędu miasta pojawiło się niestosowne wideo. Warto przypomnieć, że piekarski magistrat w marcu na kilka dni utracił dostęp do swojego konta na Facebooku. Wówczas hakerzy całkowicie zablokowali dostęp do strony.

Atak hakerski na profil Urzędu Miasta Piekary Śląskie

19 marca w godzinach popołudniowych na facebookowym profilu urzędu miasta Piekary Śląskie doszło do ataku hakerskiego. Na relacji pojawiły się treści przeznaczone dla dorosłych. Facebookowe konto zostało odzyskane dopiero po pięciu dniach. Szerzej o sprawie pisaliśmy tutaj.

W dniu 19.03.2024 r. w godzinach wieczornych doszło do ataku hakerskiego na profil Miasto Piekary Śląskie na Facebook (Meta). Administratorzy ze strony Urzędu Miasta utracili do niego dostęp. Treści erotyczne publikowane były przez osoby które dokonały kradzieży konta - wyjaśniał piekarski magistrat.

Urząd miasta skierował także do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę Gminy Piekary Śląskie.

Do chwili obecnej nie odzyskaliśmy pełnego dostępu do naszego profilu. Nadal prowadzone są prace zmierzające do przejęcia pełnej kontroli - dodał.

Przez pięć dni co najmniej raz dziennie na relacji pojawiały się nagrania z treściami erotycznymi. Screenshoty możecie zobaczyć poniżej.

Hakerzy ponownie w akcji. Kolejna relacja na profilu piekarskiego magistratu

We wtorek, 2 kwietnia przed godziną 17.00 hakerzy ponownie ujawnili się na facebookowym profilu piekarskiego urzędu miasta. Na nagraniu można było zobaczyć, jak dwie kobiety się całują. Wideo zostało usunięte w sześć minut po udostępnieniu przez hakerów.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzecznikiem Urzędu Miasta Piekary Śląskie. Wojciech Maćkowski wyjaśnił naszej redakcji, że magistrat nadal nie odzyskał pełnego dostępu do facebookowego profilu.

Od dwóch tygodni czekamy, aż Facebook przywróci nam pełne uprawnienia. Hakerzy codziennie publikują nieobyczajne treści na relacji profilu urzędu miasta. Dlatego też strona jest monitorowana całodobowo, by treści te usuwać na bieżąco. Nie wiemy, ile dokładnie potrwa weryfikacja - wyjaśnia Wojciech Maćkowski.

Jak dodaje rzecznik, pełne uprawnienia urzędu miasta zostaną przywrócone najprawdopodobniej w tym tygodniu.

Hakerzy w Piekarach Śląskich

i

Autor: UM Piekary Ślaskie/ FB