Cmentarz komunalny w Jastrzębiu-Zdroju

i

Autor: UM Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębie-Zdrój: ktoś zdewastował nagrobki na cmentarzu, policja szuka sprawców

Nieznani sprawcy uszkodzili co najmniej 14 nagrobków na terenie całego cmentarza komunalnego. Sprawą zajmują się policjanci z komendy w Jastrzębiu-Zdroju. Liczą na to, że ktoś pomoże zidentyfikować winnych.

W przeciągu ostatnich kilku tygodni na głównym cmentarzu komunalnym w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Okrzei doszło do dewastacji nagrobków. Uszkodzenia zauważyli jako pierwsi pracownicy Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego oraz właściciele grobów.

Nieznani sprawcy zniszczyli co najmniej 14 nagrobków na terenie całego cmentarza. Zdewastowane zostały głównie porcelanowe zdjęcia znajdujące się na płytach nagrobnych.

Zarządca cmentarza poinformował o sprawie policję. Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju dokonali już wizji lokalnej. Potwierdzili informacje i zaapelowali do właścicieli nagrobków, by zgłaszać ewentualne dalsze dewastacje na komendę. Tylko wtedy możliwe będzie określenie faktycznej skali zdarzenia.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w sprawie są proszone o kontakt z jastrzębską policją. Można to zrobić zgłaszając się do najbliższej komendy, dzwoniąc pod numer telefonu: 47 855 42 00 lub 997. Mundurowi zapewniają anonimowość.