Kultura

Industriada 2024 w Fabryce Porcelany. Urocze Beboki urzekły gości

W sobotę, 1 czerwca w całej Polsce odbywają się wydarzenia z okazji kolejnej edycji Industriady. Akcja zawitała także do województwa śląskiego. W stolicy regionu aż osiem obiektów zorganizowało wydarzania z okazji Industriady. Wśród nich znalazła się Fabryka Porcelany, która przygotowała gości kilkanaście atrakcji.

Industriada w Katowicach. Do wydarzenia dołączyła Fabryka Porcelany

W sobotę, 1 czerwca odbyła się 15. edycja Industriada, czyli święta promującego Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Jest to największy jednodniowy festiwal kultury dziedzictwa poprzemysłowego w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Z województwa śląskiego do 15. edycji wydarzenia dołączyło aż 29 miejscowości, to m.in. Bielsko-Biała, Gliwice, Bytom, Pszczyna, Czeladż oraz Katowice. W stolicy naszego województwa mieszkańcy mieli okazję zwiedzić aż osiem różnych obiektów.

Wśród nich znalazła się Fabryka Porcelany. Goście mieli okazję wziąć udział w dziesięciu wydarzeniach, były to m.in. wystawa pojazdów amerykańskich, wystawa malarska pn. "Beboki są wśród nas" oraz na zakończenie urodzinowy koncert Zespołu Akordeonistów „Katowice-Kleofas”, czyli grupy wykonawców, którzy pod kierownictwem Stanisława Wodnickiego od ponad 35 lat promują śląską kulturę górniczą i ludową.

Wydarzenia organizowane były od godziny 12.00 do 18.00. Zobaczcie zdjęcia z Fabryki Porcelany.