Groził domownikom siekierą. 69-latek z Jastrzębia musi opuścić mieszkanie

i

Autor: KMP Jastrzębie-Zdrój Groził domownikom siekierą. 69-latek z Jastrzębia musi opuścić mieszkanie

Groził domownikom siekierą. Mężczyzna z Jastrzębia musi opuścić mieszkanie

Znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi najbliższymi. 69-latek z Jastrzębia-Zdroju został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Musi on także opuścić mieszkanie.

Jastrzębie-Zdrój. 69-latek groził domownikom siekierą

W niedzielę, 11 grudnia, policjanci dowiedzieli się o przemocy domowej, której doświadczała kobieta i jej syn z rodziną. Mundurowi musi interweniować w związku z awanturą w jednym z mieszkań w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie oprawca groził domownikom siekierą.

W trakcie interwencji policjantów wyszło na jaw, że 69-letni mężczyzna od dziesięciu lat wszczyna awantury, nadużywa alkoholu, wyzywa i poniża swoją żonę oraz pozostałych domowników.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty, do których się przyznał.

- Wczoraj [czyli 13 grudnia - przyp. red.] prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Mężczyzna ma także opuścić mieszkanie. Nie może też zbliżać się do pokrzywdzonych. Za znęcanie się grozi mu kara do 5 lat więzienia - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Jak pokazać znak "pomóż mi"?

Policjanci przypominają także o międzynarodowym znaku "pomóż mi". Jego wykonanie jest bardzo proste. Wystarczy pokazać otwartą dłoń, a następnie złożyć ją w pięść, chowając kciuk do środka.

- Gest dłoni, zauważony w porę przez inną osobę, może być początkiem wyjścia z trudnej sytuacji. Ten prosty i czytelny ruch dłoni może nawet uratować ludzkie życie - nie mają wątpliwości mundurowi.