Genialny kierunek z lotniska w Pyrzowicach. Tam jeszcze nie mieliście okazji polecieć. Pierwszy lot w listopadzie

i

Autor: Archiwum/Unsplash Genialny kierunek z lotniska w Pyrzowicach. Tam jeszcze nie mieliście okazji polecieć. Pierwszy lot w listopadzie

Turystyka

Genialny kierunek z lotniska w Pyrzowicach. Tam jeszcze nie mieliście okazji polecieć. Pierwszy lot w listopadzie

2024-07-20 0:07

Piękne plaże, starożytne ruiny czy robiące wrażenie drapacze chmur i fenomenalne drzewo życia - te i wiele innych atrakcji można zobaczyć, wybierając się na Bliski Wschód, do Bahrajnu - jednego z najmniejszych państw świata. Od 1 listopada 2024 r. będzie można polecieć z lotniska w Pyrzowicach.

Wakacje w Bahrajnie - od listopada wylot z Katowice Airport

Bahrajn to państwo w całości położone na wyspach. Znajduje się między Arabią Saudyjską, a Katarem, jest jednym z krajów Zatoki Perskiej, jednym z najmniejszych na świecie. Ale o jakże bogatej historii, różnorodnej kulturze i z kuszącymi turystów atrakcjami. 

Biuro podróży EXIM tours Polska zapowiedziało, że od 1 listopada 2024 r. na wakacje do Bahrajnu będzie można polecieć także z lotniska w Pyrzowicach. Kierunek będzie dostępny raz w tygodniu - w każdy piątek, do 18 kwietnia 2025 r. Rejsy będą realizowane przez Boeingi 737 MAX mieszczące 189 pasażerów.

Co można zobaczyć w Bahrajnie? Między innymi:

  • Bahrain World Trade Center - nowoczesne centrum handlowe, warte odwiedzenia ze względu na niepowtarzalną architekturę
  • Bahrain Fort wybudowany ponad pięć tysięcy lat temu, gdzie prowadzone są prace archeologiczne
  • Droga Króla Fahda - połączenie mostów, które są jedynym sposobem na przedostanie się drogą lądową z Królestwa Bahrajnu do Arabii Saudyjskiej. Droga ma około 25 kilometrów długości
  • Drzewo życia - jedna z największych atrakcji w kraju. Rośnie na szczycie wzgórza piaskowego i jest jedyną rośliną występującą w tamtym miejscu. Szacuje się, że rośnie tam od ponad 400 lat
  • Al Fateh Grand Mosque - jeden z najbardziej rozpoznawalnych meczetów w kraju.

Potrzebna wiza i waluta wymieniona na dinar bahrajski

Przed przyjazdem do Bahrajnu obywatele Polski powinni wyrobić sobie wizę w ambasadzie lub konsulacie Bahrajnu, która jest jedynym dokumentem uprawniającym do wjazdu do kraju oraz do pobytu na jego terytorium.

Walutą obowiązująca w Bahrajnie jest dinar bahrajski. W niektórych miejscach możliwe jest płacenie w dolarach lub euro, na miejscu można wymienić pieniądze w kantorach lub bankach, przy czym warto pamiętać, że większość z nich pracuje tylko od niedzieli do czwartku. Piątek i sobota są dniami wolnymi.

Pełen pakiet wycieczki można kupić TUTAJ: Wakacje w Bahrajnie

Listen on Spreaker.