Fryderyki wracają na Śląsk. Kwietniowa gala odbędzie się w Arenie Gliwice

i

Autor: mat. prasowe

Fryderyki wracają na Śląsk. Kwietniowa gala odbędzie się w Arenie Gliwice

2023-03-17 9:55

Fryderyki ponownie zostaną wręczone w naszym regionie. 22 kwietnia Arena Gliwice będzie gospodarzem Fryderyk Festiwalu, a także głównego wydarzenia, czyli Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, podczas której zostaną wręczone statuetki dla artystów.

Fryderyki wracają na Śląsk. Gala odbędzie się w Gliwicach

22 kwietnia w nowoczesnym obiekcie Arena Gliwice odbędzie się Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2023. Tym samym najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne w Polsce, po kilku latach, wracają na Śląsk. 

- Bardzo cieszymy się, że wracamy na Śląsk, by celebrować święto polskiej muzyki. Do dziś wspominamy Fryderyki, które odbyły się w Katowicach: perfekcyjną organizację, zaangażowanie i gorące przyjęcie ze strony publiczności. Jestem bardzo szczęśliwy, że wybór padł na Gliwice. To miasto wyjątkowych inicjatyw, pełne kultury i pasji, aktywnie działające na rzecz propagowania każdego rodzaju muzyki. A najważniejsze nagrody muzyczne w kraju zasługują na taką arenę - komentuje Andrzej Puczyński, przewodniczący Związku Producentów Audio Video, czyli organizatora tego wydarzenia.

W Gliwicach zaplanowano wręczenie nagród dla artystów w trakcie Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Całość natomiast zwieńczy Fryderyk Festiwal. Organizatorzy poinformowali, że na gliwickiej scenie wystąpią m.in.:

  • T. Love,
  • Mrozu,
  • Sara James,
  • Julia Wieniawa,
  • Szczyl,
  • Smolasty czy
  • Behemoth. 

Do sprzedaży trafiła już pierwsza pula biletów na Galę Muzyki Rozrywkowej I Jazzu. Wejściówki można kupić za pośrednictwem platformy Ticketmaster. Bilet na płytę kosztuje 108 zł

Fryderyki wracają na Śląsk. Gala odbędzie się w Arenie Gliwice

i

Autor: mat. prasowe

Przypomnijmy, że Fryderyki są przyznawane od 1995 roku - za wybór laureatów odpowiada - powołana przez Związek Producentów Audio-Video - Akademia Fonograficzna w skład, której wchodzi ponad 1000 artystów, dziennikarzy muzycznych i innych osób z polskiej branży fonograficznej.

Statuetka, która jest obecnie wręczana, została zaprojektowana w 1996 roku (za wykonanie odpowiada Dorota Dziekiewicz-Pilich). Jest wzorowana na postaci męża artystki – Marcina Pilicha.