Paulina Przybysz z nagrodą

i

Autor: Iwona Świetlik

Muzyka

FRYDERYKI 2024 w Gliwicach. Artyści pozują na ściance. Paulina Przybysz z nagrodą. ROZMOWA z DARIĄ ZAWIAŁOW

2024-03-22 21:52

Rozpoczęła się 30. jubileuszowa Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu FRYDERYK FESTIWAL. Mamy pierwsze ZDJĘCIA. Tuż przed rozpoczęciem imprezy, artyści pozowali na ściance. Paulina Przybysz z Fryderykiem w kategorii album roku soul/R&B/reggae. Specjalnie dla Eski - DARIA ZAWIAŁOW.

Nominowani do Fryderyków 2024 na ściance przed rozpoczęciem gali

PLEJADA GWIAZD stawiła się w PreZero Arenie Gliwice na Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu FRYDERYK FESTIWAL 2024, która odbywa się już po raz 30, a po raz kolejny u nas - na Śląsku. 

Przed rozpoczęciem imprezy artyści pozowali fotoreporterom na ściance, pięknie ubrani, prezentujący cudowne uśmiechy i nadzieję na otrzymanie prestiżowej statuetki - Fryderyka, za swoje osiągnięcia w muzyce w minionym roku.

Pierwsze statuetki rozdane. Paulina Przybysz z fryderykiem za album roku soul/R&B/reggae

Artyści odebrali już pierwsze statuetki. Wśród nich Paulina Przybysz nagrodzona w kategorii za album roku soul/R&B/reggae „Wracając".

Tuż przed rozdaniem nagród m.in. w kategoriach artystka i artysta roku, album pop roku, utwór roku, autor i autorka roku i team kompozytorski, udało nam się porozmawiać z nominowaną we wszystkich pięciu kategoriach Darią Zawiałow. 

Daria Zawiałow specjalnie dla Eski - rozmowa

Daria, tysiące sprzedanych płyt „Dziewczyna pop", każdy kawałek jest hitem, trwa trasa koncertowa promująca album. Jak pracowało się nad albumem?

Daria: Bardzo intensywnie i długo, bo oprócz tego, że była praca w studiu, to także sporo wizualnej, aby podzielić album na trzy części. Ogromny projekt, wielu, fantastycznych, zaangażowanych w niego ludzi.

W Twoich kawałkach jest mnóstwo emocji - od radości przez smutek, ból, nadzieję. Myślisz, że to właśnie trafia do odbiorców, mogą się w pewien sposób utożsamić z tymi tekstami?

Daria: Od zawsze staram się pisać uniwersalnie, żeby zostawić furtkę dla słuchacza, aby mógł się odnaleźć. Ale w „Dziewczynie pop" rzeczywiście teksty są mocno emocjonalne bardziej wprost, wręcz niekiedy bezczelne. Wyjątkowo mogły trafić - to prawda. 

Sześć Fryderyków na koncie, w tym roku pięć kolejnych nominacji i wielka szansa na nagrodę, być może nawet nie jedną. Twój udział w gali to już chyba tradycja.

Daria: To bardzo miłe. Mam sentyment do każdego albumu, ale „Dziewczyna pop" to największy projekt, jaki dotąd zrobiłam. Jeśli uda się dostać statuetę, będzie to zasługa wielu ludzi. 

Zajrzyjcie do naszej GALERII zdjęć. Prawda, że artyści wyglądają fantastycznie? Przypominamy, że transmisja na żywo od godziny 20 w telewizji TVN, w platformie Player, w ONECIE i Social Mediach. Na gali obecna jest także REDAKCJA online ESKI.