FRYDERYKI 2024 już 22 marca w Arenie Gliwice

i

Autor: Fryderyk Festiwal/mat.prasowe

Muzyka

FRYDERYKI 2024. Wielka gala najważniejszych nagród muzycznych już 22 marca w PreZero Arenie Gliwice

2024-03-21 20:58

Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu FRYDERYK FESTIWAL 2024 odbędzie się już po raz 30. Okrągły jubileusz przypadnie po raz kolejny na Śląsku - w PreZero Arenie Gliwice. Zobaczymy całą PLEJADĘ GWIAZD. Wśród nominowanych do nagrody są w tym roku m.in. Daria Zawiałow, Paulina Przybysz, Mrozu, Krzysztof Zalewski, Kwiat Jabłoni i wielu innych artystów.

To już jutro! 22 marca 2024 r. w PreZero Arenie Gliwice odbędzie się 30. jubileuszowa Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu FRYDERYK FESTIWAL. Impreza ma rangę najbardziej prestiżowego konkursu muzycznego w Polsce, zwieńczonego ceremonią wręczenia statuetek i koncertem najznakomitszych artystów w kraju. Po raz kolejny u nas - na Śląsku. 

Fryderyk Festiwal 2024. Kto wystąpi?

Na scenie zaprezentują się nominowani w tym roku do najważniejszych, muzycznych nagród w kraju artyści, wśród których będą m.in.:

  • Kwiat Jabłoni - nominacje w kategoriach zespół roku i album roku pop „Pokaz slajdów"
  • Daria Zawiałow - nominacje w kategoriach artystka roku, autorka roku, team kompozytorski z Bartoszem Dziedzicem, utwór roku „Fifi Holywood" i album roku pop „Dziewczyna pop"
  • Paulina Przybysz - nominacja w kategorii album roku soul/r&b/reggae „Wracając"
  • Sanah - nominacje w kategoriach artystka roku, autorka roku, najlepsze nagranie koncertu „Bankiet u Sanah", najlepsze nowe wykonanie - „Pocałunki" M. Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, team kompozytorski wraz z Damianem Buczkowskim-Wojtaszkiem i Patrykiem Kumorem
  • Krzysztof Zalewski - nominacja w kategorii artysta roku
  • Mrozu - nominacje w kategoriach artysta roku, najlepsze nagranie koncertowe „MTV Unplugged", najlepsze nowe wykonanie „Nie stało się nic".

Pełna lista nominowanych znajduje się TUTAJ:

Nominowani 2024.

Kto jeszcze wystąpi? Oskar Cyms, Vito Bambino, Kaśka Sochacka, Mery Spolsky i Ralph Kamiński, L.U.C, Daria ze Śląska, Dawid Tyszkowski i Skubas, Kasia Lins i WaluśKraksaKryzys, Doda, Smolasty i wielu innych. 

- Śląsk to kolebka kulturalnego dziedzictwa - mówi dyrektor ZPAV

- Poprzednia edycja Fryderyków była tak udana, że Zarząd Związku Producentów Audio Video z radością podjął decyzję, że 30. odsłona Fryderyk Festiwal odbędzie się ponownie w województwie śląskim - powiedział Bogusław Pluta, dyrektor zarządzający ZPAV.

- Wracamy do Gliwic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, by celebrować jubileusz święta polskiej muzyki. To nie tylko kolebka kulturalnego dziedzictwa i piękna województwa śląskiego, ale też miejsce pełne pasji, różnorodności i symbol tolerancji. Najważniejsze nagrody muzyczne w kraju zasługują na taką oprawę - dodał. 

Prestiżowe Fryderyki są przyznawane od 1995 roku. Laureatów wybiera Akademia Fonograficzna powołana przez Związek Producentów Audio-Video. W skład akademii wchodzi ponad 1000 artystów,  dziennikarzy muzycznych i innych osób związanych z branżą fonograficzną. 

Bilety na wydarzenie można jeszcze na ostatnią chwilę nabyć TUTAJ:

Bilety na Fryderyk Festiwal 2024

Transmisja na żywo od godziny 20 w telewizji TVN, w platformie Player, w ONECIE i Social Mediach. 

Na gali będzie również redakcja online ESKI. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco naszej relacji. 

Fryderyk Festiwal 2024 i plejada gwiazd

i

Autor: Archiwum Eski