NIke

i

Autor: nike.com

Wiadomości

Firma Nike szykuje masowe zwolnienia. Pracę straci tysiące osób. W Polsce również?

Jedna z największych firmy odzieży sportowej w Ameryce ma problemy finansowe, by im zaradzić Nike postanowi wdrożyć plan oszczędnościowy. Dzięki niemu firma ma zaoszczędzić około 2 miliardy dolarów w najbliższych trzech latach. Jednym z założeniem planu są masowe zwolnienia.

Masowe zwolnienia w Nike. Pracę straci blisko 2 tysiące osób

Jak przekazał "Reuters", amerykańska firma produkująca odzież oraz sprzęt sportowy Nike, zmaga się z problemami finansowymi. Na sytuację tę wpłynęło wiele czynników m.in. niższa sprzedaż w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Ze względu na wysokie koszta życia oraz rosnącą inflację wiele osób zrezygnowało z zakupów takich marek jak chociażby Nike, ale również Adidas.

Co więcej, na rynku pojawiły się nowe marki jak np. jak Decker Outdoors, a to także wpłynęło na sprzedaż obuwia sportowego amerykańskiego giganta. Jednak również hurtownicy i sprzedawcy detaliczni ograniczają swoje zakupy - informuje "Reuters".

Sytuacja to przyczyniła się do problemów finansowych firmy. Nike postanowiło działać od razu. Firma przygotowała plan oszczędnościowy w wysokości 2 miliardów dolarów, który obejmie lata 2024-2026. Obejmuje on ograniczenie nowości wprowadzanych na rynek, a także redukcję etatów.

Nike zwolni tysiące pracowników

Firma Nike zapowiada, że pracę, w związku z wdrożeniem planu, straci około 1,6 tysiąca pracowników. Jak wskazał "Reuters", obecnie Nike zatrudniało około 83 tys. osób. Dlatego zwolnienia obejmą 2 procent załogi firmy. Redukcja etatów zostanie zakończona do końca pierwszego kwartału 2024 r.

Nike wskazuje, że zwolnienia nie wpłyną na pracowników w sklepach i centrach dystrybucyjnych ani na pracowników zespołu ds. innowacji - informuje "Reuters".