Śląskie Miraże Art FEST w Pszczynie

i

Autor: Andrzej Grynpeter Fotografia

FESTIWALE

Festiwal Śląskie Miraże Art Fest w Pszczynie już pod koniec lipca

2024-07-10 10:41

Teraz czas na Pszczynę. Już 26-28 lipca na malowniczej polanie parkowej odbędzie się 5. edycja festiwalu Śląskie Miraże Art FEST

Lato to czas festiwali muzycznych. Wie o tym również Pszczyna, która zaprasza na piątą edycję Festiwalu Śląskie Miraże Art Fest. Poza oczywistymi dla tego typu wydarzeń koncertów, Miraże mają do zaoferowania masę różnorodnych atrakcji. 

Podczas trzech dni festiwalu na głównej Alei Parkowej odbędą się Śląskie Targi Rzemiosła, gdzie będzie można podziwiać i nabywać unikatowe wyroby lokalnych artystów i rzemieślników.

Miłośnicy teatru będą mogli uczestniczyć w spektaklach, a najmłodsi znajdą coś dla siebie w Strefie Kreatywnego Bajtla, gdzie czeka na nich mnóstwo zabaw i warsztatów.

Głodni i spragnieni będą mogli odwiedzić strefę food trucków, oferującą szeroki wybór smakołyków. Dodatkowo, w herbaciarni będzie można zobaczyć wystawę artystyczną, prezentującą prace lokalnych twórców.

Koncertów oczywiście nie zabraknie

  • Piątek (26 lipca)

Festiwal rozpocznie się w piątek na sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury, gdzie o godzinie 19:00 odbędzie się spektakl "Byk" (na podstawie książki Szczepana Twardocha). Bilety na ten wyjątkowy występ można nabyć online na stronie: bilety.pckul.pl.

W parku natomiast muzyczne występy rozpoczną się o 17:00, kiedy na scenie pojawi się zespół sskjeg. Następnie, o 18:30, wystąpi Mili Jack, a o 20:00 Sara Kordowska. Wieczór zakończy się Silent Disco o 21:00.

  • Sobota (27 lipca)

Sobota to dzień pełen muzyki w parku. O 15:30 scenę przejmie Sławek Krzanowski, a godzinę później Rozbój w biały dzień. Wieczorne występy rozpoczną się o 18:00 koncertem Hipnozji, po której o 19:30 wystąpi Julia Mreńca. Dzień zakończy się o 21:00 koncertem Reni Jusis, która z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

  • Niedziela (28 lipca)

Niedziela rozpocznie się spektaklem teatralnym dla dzieci o godzinie 13:00. O 15:00 na scenie pojawi się zespół Asteryzm, a o 16:30 wystąpi TTT. Następnie, o 18:30, koncert zagra Kast. Festiwal zakończy się o 20:00 występem Fisz Emade Tworzywo.