Lubaczów. 17. przypadek koronawirusa na Podkarpaciu! To młoda kobieta

i

Autor: jarmoluk/cc0/Pixabay.com Młoda kobieta zarażona koronawirusem to mieszkanka okolic Lubaczowa

Dwa duże szpitale na Śląsku z nowym sprzętem termowizyjnym do pomiaru temperatury. Kontrolują wszystkich wchodzących do budynku

2020-03-20 8:09

Bardzo dobra informacja. Dwa duże szpitale na Śląsku otrzymały nowoczesny sprzęt termowizyjny do pomiaru temperatury ciała osób wchodzących do budynku w dwóch śląskich lecznicach. Chodzi o Instytut Onkologii w Gliwicach oraz Szpital Kliniczny w Katowicach. Szczegóły na slask.eska.pl.

Dwa duże szpitale na Śląsku będą mierzyć temperaturę osobom wchodzącym do budynku

Jak poinformował branżowy portal rynekzdrowia.pl, fizycy medyczni z Instytutu Inżynierii Biomedycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pracujący pod kierunkiem dr. hab. Armanda Cholewki zamontowali sprzęt termowizyjny do pomiaru temperatury ciała osób wchodzących do budynku w dwóch śląskich szpitalach. Chodzi o takie placówki jak Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Katowicach, która działa w dwóch lokalizacjach - przy ulicy Ceglanej i Medyków.

- Naszym celem było ułatwienie i usprawnienie skriningu pacjentów i pracowników, dzięki czemu szybko i sprawnie można wychwycić, kto z wchodzących ma podwyższoną temperaturę; kolejnym krokiem w takiej sytuacji powinno być skierowanie takiej osoby na dalsze badania - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową dr hab. Armand Cholewka. Jednocześnie podkreślał, że takie nowoczesne urządzenia do mierzenia temperatury ciała są niezwykle przydatne w czasie zagrożenia epidemicznego, a przecież dzisiaj właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia. Największą zaletą urządzenia jest to, że minimalizuje kontakt z drugą osobą i od razu daje wynik pomiarowy.

Katowice podczas kwarantanny
Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?