Agresywny pies odgryzł ucho mężczyźnie

i

Autor: pixabay

Kryminalne

Dramat w Katowicach. Pies zaatakował przechodnia i odgryzł mu ucho

Atak agresywnego psa zakończył się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Zaatakowany mężczyzna został dotkliwie pogryziony do tego stopnia, że stracił część ucha. Sprawę wyjaśnia policja.

Tragedia w Katowicach. Pies rzucił się na mężczyznę i dotkliwie go pokąsał. Złapał go za ucho i odgryzł część ciała. Według ustaleń policji, pies podbiegł do mężczyzny, gdy ten schylił się, aby podnieść klucze z ziemi. Atak psa był bardzo szybki. Odgryzł mężczyźnie kawałek ucha. 

Jak doszło do pogryzienia przez psa?

Policjanci z Komisariatu Policji V w Katowicach wyjaśniają okoliczności dramatycznego zdarzenia, podczas którego pies ugryzł w ucho 48-latka.

Do ataku psa doszło na ul. Oswobodzenia w Katowicach w dzielnicy Janów - Nikiszowiec, kiedy mężczyzna wracał do domu ze swojego garażu. Podczas powrotu mężczyźnie wypadły klucze z ręki. Kiedy się schylał, podbiegł do niego pies sąsiada, który ugryzł go w lewe ucho, powodując uraz małżowiny usznej, a także jej ubytek.

Na miejsce skierowani zostali katowiccy policjanci. Właściciel psa został ukarany mandatem karym z art. 77 kodeksu wykroczeń. Ponadto 48-latek, po wizycie w szpitalu, gdzie poddany został zabiegowi, złożył zawiadomienie o uszkodzeniu ciała. Policjanci sprawdzają, czy pies miał wymagane szczepienia. Zawiadomiony został również Powiatowy Inspektor Weterynarii.

Te rasy psów są najinteligentniejsze

Zobacz zdjęcia

Co grozi właścicielowi psa za pogryzienie?

Posiadanie psa wiąże się z poważnymi obowiązkami, jakie nakłada prawo na właściciela czworonoga. Obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada bowiem na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń: kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

Środki ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia są różne i zależą o gatunku zwierzęcia (rasy psa) i od stopnia niebezpieczeństwa, jakie zwierzę może stwarzać. Konkretne środki ostrożności mogą wynikać z ustawy, jak i prawa miejscowego. Dlatego też wyraźny obowiązek wyprowadzania psa na smyczy lub w kagańcu znajdziemy często w stosownej uchwale Rady Miasta.

Samojed, a może border colie? Czy rozpoznasz te psy? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa ten pies?
Samojed