Wydarzenia

Dni Rudy Śląskiej 2024: Divy polskiego rocka sprawiły, że zadrżały serca rudzianom. Na deser był Fabijański

W przeciwieństwie do wielu innych miast w województwie śląskim, w Rudzie Śląskiej święto miasta trwało co prawda tylko jeden dzień, ale za to impreza była taka, że mieszkańcy tego miasta i okolic jeszcze nie raz wrócą do niego wspomnieniami.

Dni Rudy Śląskiej przyciągnęły tłumy. Gwiazdami Markowska i Chylińska

Jeśli dni miast miałyby się odbywać w jeden dzień, to niech to wygląda tak, jak w Rudzie Śląskiej. Bo w ciągu tego jednego dnia działo się tyle, ile często w innych miastach przez trzy dni. W niedzielę mieszkańcom Rudy Śląskiej zapewniono atrakcje kulturalne i muzyczne na solidnym poziomie. Święto miasta co prawda rozpoczęło się już w piątek, ale formalnie to, co najważniejsze, działo się w niedzielę. Z kronikarskiego obowiązku należy odnotować, że w piątek 14 czerwca odbyło się święto herbu miasta oraz koncert orkiestry Artis Symphony Orchiestra, a w sobotę kino plenerowe. Obydwa wydarzenia miały miejsce na placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu. 

Najważniejsze działo się jednak w niedzielę na terenach targowych w Wirku. O godz. 16 otwarto bramy, a potem to już miasto poszło w długą z koncertami. Zabawę otworzył Gabor. Następnie swój recital dali laureaci konkursu o Rudzki Mikrofon, a potem... nastąpił babski wieczór. Najpierw zaśpiewała uczestniczka amerykańskiego Mam Talent. Potem na scenę weszła Patrycja Markowska, która na scenie zaśpiewała z gościem specjalnym - wywołującym bardzo duże kontrowersje aktorem Sebastianem Fabijańskim.

Na finał zaśpiewała fantastyczna Agnieszka Chylińska, która zaprezentowała swoje największe hity rozkręcając imprezę w Rudzie Śląskiej na maxa.