Mężczyzna pobił w centrum miasta kobietę

i

Autor: Śląska Policja

Wiadomości

Bytomski policjant na wolnym zatrzymał agresora. Napastnik pobił kobietę w centrum miasta

Bytomski policjant w trakcie dnia wolnego zatrzymał mężczyznę, który w centrum miasta pobił 35-letnią kobietę. Ofiara ze złamaniami trafiła do szpitala. Mężczyźnie grozi za to do pięciu lat więzienia.

Pobicie w centrum Bytomia. Interweniował policjant na wolnym

W środę, 19 czerwca aspirant Artur Gryka w czasie wolnym od służby, jechał swoim prywatnym samochodem. Kiedy zatrzymał się przed sygnalizacją świetlną przy skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Strzelców Bytomskich. Stojąc na światłach, zauważył dwóch biegnących mężczyzn. Okazało się, że jeden z nich goni mężczyznę, który uderzył i przewrócił na chodnik kobietę.

Świadkowie pomogli kobiecie, a bytomski policjant natychmiast ruszył za uciekającym mężczyzną, dogonił go i obezwładni. Następnie poinformował o zatrzymaniu dyżurnego bytomskiej komendy i przekazał policjantom, którzy w tym dniu pełnili służbę na terenie Bytomia.

Jeden z mężczyzn będących świadkiem zdarzenia pomógł policjantowi i przekazał, że zatrzymany mężczyzna ponownie uderzył leżącą na chodniku kobietę. Zgromadzone przy niej osoby w tym czasie wezwały na miejsce karetkę, która po przybyciu na miejsce przewiozła pobitą 31-latkę do szpitala. Kobieta w wyniku pobicia doznała obrażeń twarzy, w tym złamania kości.

Zatrzymanemu za naruszenie nietykalności cielesnej może grozić kara do pięciu lat więzienia. 

Czy znasz nazwy dzielnic na Śląsku? QUIZ dla miłośników Górnego Śląska

Pytanie 1 z 10
Na początek proste [chyba] pytanie. Dzielnica Bobrek znajduje się w: