Strażacy z Rybnika-Niewiadomia doczekają się nowej remizy

i

Autor: W.Zielińska/UM Rybnik

Inwestycje

Budowa nowej remizy strażaków z Rybnika-Niewiadowa na finiszu

2024-05-22 18:38

Strażacy z Rybnika-Niewiadomia już wkrótce będą mogli rozpocząć służbę w nowej siedzibie, wybudowanej w ramach projektu ogólnomiejskiego budżetu obywatelskiego.

Trwa budowa nowej siedziby OSP Niewiadom. Kiedy finał?

Pomóż nam pomagać Tobie – budowa remizy strażackiej” – to projekt, który zyskał najwięcej głosów rybniczan w głosowaniu na projekty ogólnomiejskie w ramach rybnickiego budżetu obywatelskiego 2022.

Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Później już tylko odbiory i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Strażacy z Rybnika-Niewiadowa rozgoszczą się w nowej siedzibie w połowie tego roku. 

Hala garażowa, sala konferencyjna, grillowiska 

Umowa na zaprojektowanie i wybudowanie remizy OSP w Niewiadomiu została zawarta 25 sierpnia 2022 r. Prace wykonuje wybrana w przetargu firma Grani-Tec z Rybnika za kwotę nieco ponad 3,2 mln zł. 

Nowa siedziba OSP Niewiadom ma powierzchnię niespełna 520 m2. Remiza pomieści halę garażową na trzy pojazdy, dyspozytornię, szatnie damskie i męskie wraz z sanitariatami, magazynami sprzętu OSP, pomieszczeniami pomocniczymi (gabinet komendanta, sanitariaty ogólnodostępne).

Dodatkowo, w budynku znajdować będzie się sala konferencyjna o powierzchni 70 m2. W ramach zagospodarowania zewnętrznego przewidziano utwardzenie terenu wokół remizy oraz budowę 10 miejsc parkingowych, budowę budynku gospodarczego, altany oraz grillowiska.