Pirat drogowy z Żor łamał przepis na przepisem na drodze krajowej pod Wadowicami

i

Autor: wadowice24.pl (screenshot z filmu)

Żory

Brawura i głupota uwieczniona na nagraniu. Pirat drogowy z Żor szalał pod Wadowicami VIDEO

Kierowca audi na żorskich blachach dał prawdziwy "popis" swoich umiejętności w na drodze krajowej w Mucharzu (pow. wadowicki). Łamał przepis za przepisem - wyprzedzał na ciągłej, a chwilę później zjechał na przeciwległy pas przy przejściu z wysepką, by ominąć prawidłowo jadące samochody.

Szaleńcza jazda kierowcy na żorskich blachach

O kierowcy "z sianem zamiast mózgu" napisał portal wadowice24.pl, który otrzymał nagranie ze zderzenia na skrzynkę facebookowego fanpage'u. Doszło do niego we wtorek 6 lutego około godz. 9 na drodze krajowej w Mucharzu.

Na filmiku uwieczniono, jak kierowca wielokrotnie łamie przepisy ruchu drogowego. Przekracza dozwoloną prędkość, wyprzedza na linii ciągłej, aż w pewnym momencie wjeżdża na przeciwległy pas przed przejściem z wysepką i kontynuuje jazdę pod prąd, by ominąć prawidłowo jadące samochody.

Policja z Wadowic szuka pirata drogowego z Żor

Pod nagraniem pojawiło się kilkaset komentarzy. Wściekli internauci uważają, że kierowca zachował się "karygodnie" i powinien dożywotnio stracić prawo jazdy. J

Jak podaje portal ezory.pl, wadowicka policja już zajmuje się sprawą. Ustalenie tożsamości kierowcy to tylko kwestia czasu, bo na nagraniu bardzo wyraźnie widać numery rejestracyjne samochodu. Wiadomo, że został zarejestrowany w Żorach.

Co istotne, tego samego dnia wieczorem na tej samej drodze krajowej w Mucharzu doszło do tragicznego wypadku. Dwa samochody osobowe zderzyły się ze sobą czołowo. Do szpitala trafiły cztery osoby.