Pojedynek kozłów w lesie pod Częstochową

i

Autor: screenshot z filmu na YouTube: "Bójka saren w lesie ! Zobacz jak sarny walczą przed samą kamerą!" na kanale Leśny Kawaler Niezwykłe nagranie "Leśnego Kawalera"

Częstochowa

Bójka saren w lesie! Młodszy zaczepiał, aż dostał za swoje. Wyjątkowe nagranie z lasu pod Częstochową

Gdzie możemy zobaczyć sekretne życie zwierząt? Oczywiście, że w National Geographic... i na kanale "Leśny Kawaler", który od przeszło dwóch lat prowadzi Dawid Popończyk z Częstochowy. Aspirujący dziennikarz przy pomocy ukrytych kamer uwiecznia niezwykłe chwile z życia leśnych przyjaciół. Ostatnio udało mu się nagrać niezwykłą walkę kozłów - samców sarny. Musisz to zobaczyć.

"Leśny Kawaler" na YouTube cieszy się dużą popularnością

Dawid Popończyk, student dziennikarstwa z Częstochowy, od przeszło dwóch lat prowadzi na YouTube kanał "Leśny Kawaler". Młody miłośnik przyrody publikuje na nim wyjątkowe filmy prosto z lasu, które nagrywa za pomocą ukrytych kamer. Dzięki temu widzowie mogą zobaczyć, jak bawią się małe jelenie i jak wygląda kąpiel bobra w ciepłej rzece.

Dwa kozły walczyły ze sobą w środku nocy

Teraz na kanale "Leśnego Kawalera" pojawił się kolejny, niezwykle ciekawy filmik. Dawidowi udało się uwiecznić na kamerze walkę kozłów - samców sarny.

Od razu chciałbym uspokoić. W okresie zimowym panowie nie mają na głowie poroży. To w związku z tym, że na przełomie jesieni i zimy zrzucają je, by na ich miejsce wyrosło nowe. To z kolei powoduje, że siłą rzeczy w tym momencie nie są w stanie zrobić sobie krzywdy - pokreślił na wstępie Popończyk.

Na nagraniu widzimy, jak mniejszy z kozłów zaczepia drugiego, który stara się zachować spokój i dalej dłubie w śniegu w poszukiwaniu trawy. Jednak młodszy nie chce dać za wygraną i z rozpędu atakuje kolegę. Ten zdenerwowany rzuca się za nim w pościg w głąb lasu. Zobaczcie sami ten wyjątkowy film. 

Bójka samców sarny w lesie pod Częstochową: 

Leśny Kawaler: to nagranie pokazuje, że zwierzęta są do nas podobne

"To pokazuje, że zwierzęta czują. Są bardzo podobne do nas pod wieloma względami. W tym przypadku widać zaczepki, ale i z drugiej strony cierpliwość u drugiego, starszego zwierzęcia, która finalnie się skończyła" - opowiada w nagraniu Popończyk.

Podkreślił też, że takie sceny naprawdę jest trudno nagrać. Jemu udało się złapać na kamerze walkę kozłów zaledwie dwa razy - w 2021 roku i teraz, na początku 2024 roku.