Bibliotekarze z Piekar Śląskich zachęcają do dzielenia się zielonym

i

Autor: Freepik/Biblioteka Miejska w Piekarach Śląskich Bibliotekarze z Piekar Śląskich zachęcają do dzielenia się zielonym

Ciekawostki

Bibliotekarze z Piekar Śląskich zachęcają do dzielenia się zielonym

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich zaskoczyli wszystkich. I to dosłownie. Na swoich mediach społecznościowych wyskoczyli z postem, w którym zaczęli zachęcać do dzielenia się między sobą czymś zielonym. Reakcje mieszkańców były tak samo zaskakujące, jak post.

Piekarska biblioteka publiczna zaskoczyła mieszkańców. Zachęca do brania zielonych

Drodzy rodzice, jeśli wasze dzieci przyjdą do domu i powiedzą, że dostali za darmo zielone od pań z biblioteki w Piekarach Śląskich, to w pierwszym odruchu nie dzwońcie na policję. Co prawda "zielone" jest nielegalne i zakazane i za to można pójść siedzieć, ale w przypadku biblioteki w Piekarach zielone jest dobre, a nawet bardzo dobre. 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich wpadła na nietypowy pomysł i... zaczęła się dzielić z mieszkańcami zielonym. Te zielone zaczęli hodować nieużywanych już szufladkowych katalogach bibliotecznych na karty papierowe, które - jak się okazało, są perfekcyjne do hodowania zielonych roślinek. 

Katalogródek, jak nazwano tę nietypową instalację, znajduje się w filii nr 4 w Dąbrówce Wielkiej. Każdy czytelnik, który odwiedza bibliotekę, może się poczęstować "zielonym" i zabrać ze sobą jedną z sadzonek. 

Zielona ścianka ma cieszyć oko odwiedzających bibliotekę i, sądząc z komentarzy, już to robi. Po drugie chętni mogą poczęstować się sadzonką, mogą też przynieść roślinkę z domu. Dzielmy się zielonym! - zachęcają bibliotekarze.

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz lektury z liceum? Trudny test o bohaterach książek

Pytanie 1 z 10
W jakim miesiącu rozgrywa się "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego?
Listen on Spreaker.