Firma Recaro Automotive zmaga się od dłuższego czasu z ogromnymi problemami finansowymi, co utrudnia rozwój nowych ofert produktowych. Dodatkowo spadek sprzedaży samochodów w niektórych państwach pogłębiły problemy firmy. To wszystko zadecydowało o skierowaniu do sądu wniosku dotyczącym bankructwa. Decyzja została podjęta tak szybko, że zaskoczyła całą branżę motoryzacyjną. Jakie będą skutki?
Polecany artykuł:
Nazwę Recaro kojarzą dzieci i rodzice w Polsce
Nazwa Recaro jest w Polsce bardzo dobrze znana. Kojarzą ją przede wszystkim rodzice małych dzieci, którzy dbają o bezpieczeństwo swoich pociech w samochodach. Foteliki samochodowe Recaro uchodzą za symbol niezawodności i jakości. Na szczęście, jak wskazuje sama firma, produkcja tych fotelików nie jest zagrożona.
Postępowanie upadłościowe dotyczy wyłącznie Recaro Automotive GmbH i nie ma wpływu na inne spółki grupy. Firma, mimo trudnej sytuacji finansowej, zamierza wzmocnić swoją pozycję zarówno lokalnie, jak i globalnie - informuje Spółka. - Recaro Automotive planuje utrzymać pełną produkcję podczas postępowania upadłościowego, aby realizować wszystkie bieżące zamówienia i nowe zapytania klientów.
Warto dodać, że od 2011 roku Recaro Automotive nie jest już częścią Recaro Holding, spółki macierzystej Recaro Group. Od 2020 r. należy do przedsiębiorstwa Raven Acquisitions.
W celu zabezpieczenia wynagrodzeń i pensji pracowników, firma skorzysta z płatności z tytułu niewypłacalności. Pracownicy zostali poinformowani o sytuacji we wtorek rano podczas spotkania w ratuszu, w którym uczestniczyli również przedstawiciele związku zawodowego, rady zakładowej oraz lokalni politycy.
Co produkuje Recaro?
Recaro Automotive to innowacyjny dostawca w produkcji wysokiej jakości siedzeń samochodowych, zatrudniający około 200 pracowników, jest licencjobiorcą RECARO Holding GmbH. Firma wyraziła nadzieję, że dzięki współpracy z pracownikami, dostawcami i klientami oraz możliwości skorzystania z niemieckiego planu upadłościowego, wkrótce odzyska stabilność finansową.