Igor Garbowski mistrzem Polski

Autor: FB Polish Weightlifting Federation 1925-2025

Piekary Śląskie

15-letni piekarzanin został mistrzem Polski. Łącznie podniósł ponad 200 kilogramów

W Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 15. W zawodach wystartował Igor Garbowski z Piekar Śląskich. Zawodnik Transbed GKS Andaluzja osiągnął wynik 209 kg w rwaniu i podrzucie, dzięki czemu zdobył złoty medal. Na podium stanęła także Hanna Borys.

Igor Garbowski z Piekar Mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów

W dniach 20-22 października w Biłgoraju odbywały Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15. W zawodach wzięli udział zawodnicy i zawodniczki klubu Transbed GKS Andaluzja. Najlepszą lokatę osiągnął 15-letni Igor Grabowski, który w podrzucie i rwaniu w kat. +96 kg uzyskał łączny wynik 209 kilogramów, czym samym zdobył tytuł Mistrza Polski

Godne pochwały wyniki zdobyli także inni zawodnicy Transbed GKS Andaluzja. Brązowy medal w dwuboju w kat. 55 kg dziewcząt wywalczyła Hanna Borys. Zawodniczka z Piekar uzyskała 112 kg  (50 kg w rwaniu i 62 kg w podrzucie), zdobywając także brązowy medal w podrzucie. Natomiast Maja Bonisławska zajęła VI miejsce w kat. +87 kg. Uzyskała wynik 77 kg w dwuboju. W pierwszej dziesiątce ulokował się także Jakub Duda, który także w kat. +96 kg zajął VII miejsce z wynikiem 138 kg. Zawodnik Transbed GKS Andaluzja znacznie poprawił swoje rekordy życiowe.

- Złoty i brązowy medal w dwuboju dla zawodniczek i zawodników Transbed Gks Andaluzja podczas Mistrzostw Polski do lat 15 w Podnoszeniu Ciężarów, rozgrywanych w Biłgoraju.(...).Gratulacje dla zawodników i trenera Jacek Mazur - podsumował Łukasz Ściebiorowski, poseł i radny z Piekar Śląskich.