Kolejny pijany kierowca w rękach policji

i

Autor: pexels Kolejny pijany kierowca w rękach policji

Kryminalne

Żywiec: 40-latek zadzwonił na policję i powiedział, że prowadzi po pijaku. Mówił prawdę

2025-02-05 16:07

Takie sytuacje nie zdarzają się często i jesteśmy pewni, że naszym czytelnikom podczas lektury brwi podjadą do góry ze zdziwienia. Dlatego trudno nam sobie wyobrazić, jakie zdziwienie musieli przeżyć policjanci, którzy w miniony poniedziałek pojechali na interwencję do Żywca.

Niecodzienne zgłoszenie z Żywca

Wszystko zaczęło się w poniedziałek, 4 lutego około godz. 6, gdy dyżurny żywieckiej komendy odebrał zgłoszenie od 40-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna przedstawił się i poinformował, że właśnie prowadzi samochód pod wpływem alkoholu. Mało tego, poprosił, żeby go zatrzymać i przekazał, gdzie będzie czekał na przyjazd patrolu. 

Co prawda na komendzie tego dnia nie byliśmy, ale mamy przypuszczenie graniczące z pewnością, że taki telefon rozbudził dyżurnego lepiej niż kawa. Chwilę później do akcji ruszyli mundurowi z żywieckiej drogówki. Jakież musiało być ich zdziwienie, gdy pod wskazanym adresem zastali feralnego 40-latka.  Mężczyzna oświadczył, że pił alkohol, a następnie wsiadł za kierownicę i dojechał aż do Żywca. 

Policjanci przebadali go alkomatem. Badanie wykazało, że miał blisko 4 promile alkoholu we krwi. 

W związku z popełnionym przestępstwem, samochód 40-latka trafił na policyjny parking a on sam spędził kolejne godziny w izbie wytrzeźwień. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia – mówi asp. szt. Mirosława Piątek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Żywcu.

Czy 40-latek był tak pijany, że bez większej świadomości doniósł sam na siebie? A może aniołek na jego ramieniu doszedł do głosu i kazał mu odpokutować za błędy? Tego policja nie wyjaśniła, a my możemy tylko domniemywać i mieć nadzieję, że prawda leży bliżej tej drugiej opcji. No i cieszyć się, że nikomu nic się nie stało.

Zaburzenia równowagi, osłabienie refleksu, zbyt wysoka ocena własnych możliwości, upośledzenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, czy zaburzenia widzenia — to tylko niektóre objawy, które pojawiają się po wypiciu alkoholu. Decydując się na kierowanie pojazdem pod wpływem nawet niewielkiej ilości alkoholu, ryzykujemy życie nie tylko swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy również do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez pijanych kierowców – przypomina asp. szt. Mirosława Piątek.

Śląsk Radio ESKA Google News
Autor:
Quiz o Polsce. Pytamy o geografię, historię i tradycje
Pytanie 1 z 10
Kiedy odbył się chrzest Polski?