O śmierci Rafała Góreckiego, znanego jako Ravgor, poinformował jego brat, Marcin.
"Z wielką przykrością informuję, że mój brat Rafał zmarł dzisiaj po południu. Jak pewnie większość z Was wie, przez ponad połowę swojego życia, dzielnie i otwarcie walczył. Niestety, pomimo opieki rodziny, wielu prób leczenia oraz terapii, przegrał z chorobą. Datę i miejsce pogrzebu przekażemy wkrótce" - napisał Marcin Górecki na Facebooku.
Jak zmarł Rafał Górecki?
Informacja o śmierci Ravgora lotem błyskawicy obiegła media społecznościowe. Wielu komentatorów powiązało śmierć Rafała Góreckiego z informacją o śmiertelnym upadku z wysokości 35-letniego mężczyzny z 12. piętra bloku przy al. Jana Pawła II w Tychach, do którego doszło we wtorek 18 lipca popołudniu.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tychach, która podaje jedynie, że osobą zmarłą w wyniku zdarzenia jest postać niegdyś znana z działalności internetowej.
Kim był Rafał Górecki ps. Ravgor? Osiągnięcia, kariera
Rafał Górecki rozpoczął swoją karierę internetową w 2011 roku. Był jednym z pierwszych pranksterów w naszym kraju. W serwisie YouTube publikował filmy, na których wykręcał przeróżne żarty przypadkowym przechodniom. Lekki humor i świeży kontent, który Ravgor przeniósł z Zachodu do Polski, przyniosły mu sławę i mnóstwo fanów. W szczycie kariery nagrywał z takimi osobowościami, jak Wapniak czy Z D*py.
W ostatnich latach publikował coraz rzadziej, aż w końcu całkowicie przestał. Widzom wyznał, że mierzy się z problemami finansowymi oraz psychicznymi. Rafał od lat zmagał się z postępującą nerwicą oraz depresją.
Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam!
Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
- 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
- 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
- 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
- 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia