Złodziejka przyłapana przez właścicielkę w domu. Ja tylko szukam sklepu

i

Autor: Archiwum Złodziejka przyłapana przez właścicielkę w domu. "Ja tylko szukam sklepu"

Kryminalne

Złodziejka przyłapana przez właścicielkę w domu. "Ja tylko szukam sklepu"

Złodziejski duet okradający mieszkania wpadł w ręce policji z Bielska-Białej. Para chodziła po klatkach schodowych i sprawdzała, czy są zamknięte drzwi. Jeśli nie były, to wynosili co wartościowsze rzeczy.

W środę 24 maja złodziejski duet działał na terenie Bielska-Białej. 29-latka wraz ze swoim 40-letnim znajomym wchodzili do klatek schodowych i chwytając za klamki drzwi, sprawdzali, które z mieszkań nie są zamknięte na klucz. Około godz. 6 rano kobieta trafiła na otwarte mieszkanie w centrum miasta. Wykorzystała fakt, że domownicy jeszcze śpią i ukradła laptop, zegarek oraz telefon. Kiedy wychodziła została zauważona przez właścicielkę mieszkania. Speszona złodziejka stwierdziła szybko, że "szuka sklepu" i szybko wyszła. 

Właścicielka szybko zawiadomiła bielską policję opisując dokładnie wygląd 29-latki. Bardzo szybko policjantom udało się znaleźć złodziejski duet. Zostali zatrzymani a skradziony sprzęt odzyskany. Mężczyzna miał też przy sobie inne telefony komórkowe, które tego samego dnia zostały skradzione z jednej z film na terenie Bielska-Białej. Straty powstałe w wyniku ich działalności oszacowano na 5 tys. zł.

Jak zdołano już ustalić, złodziejska para ma na sumieniu więcej kradzieży. Aktualnie sprawcom przedstawiono dwa zarzuty kradzieży, za które każdemu z nich grozi pięć lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Wiadomości ze Śląska Link: https://www.eska.pl/slaskie/